Lachnit: Šicí výzva pro všechny Senzační Seniory

22.02.2021 8:36

V komunitních centrech Prádelna a Louka stále probíhají pravidelné kurzy pro seniory on-line formou, tudíž se stále cvičí, konverzuje v cizích jazycích, zdokonaluje v práci s počítačem i digitálním fotoaparátem i vytvářejí dekorace apod. podle e-mailových zadání, úkolů a videonávodů.

Lachnit: Šicí výzva pro všechny Senzační Seniory
Foto: Archiv Petra Lachnita
Popisek: Radní MČ Praha 5 JUDr. Petr Lachnit

Do těchto lekcí se od začátku nového semestru zapojila řada nových studentů z řad seniorů Prahy 5 a další se mohou přidávat, neboť na rozdíl od prostor komunitních center nejsou virtuální učebny kapacitně omezeny. Na březen pak navíc obě komunitní centra přichystala výzvu pro tvořivé seniory.

Výzva vybízí SENzační SENiory z komunitních center Prádelna a Louka a také všechny šikovné seniory Prahy 5, kteří chtějí strávit část svého volného času kreativní činností a rádi se věnují šití, aby se přidali a vytvořili něco pěkného a užitečného. Konkrétně se v tomto případě jedná o látkovou tašku, oboustrannou tašku nákupní či plážovou tašku. S volbou typu tašky, střihem apod. se účastníci mohou poradit s pracovníky center (e-mail kcpradelna@seznam.cz a kclouka@seznam.cz).

Senioři zapojení do výzvy se po ušití se svými výtvory vyfotí a fotografii zašlou na e-mail sici.vyzva21@seznam.cz. Všechny fotografie s ušitými taškami budou zveřejněny na FB stránkách komunitních center a tvůrci těch nejlepších/nejoriginálnějších/nejzajímavějších dle hodnocení pracovníků center obdrží drobnou odměnu.

Pro opravdu zručné a nadšené tvůrce, kteří by ještě navíc chtěli něco udělat pro druhé, se nabízí ještě rozšíření původní výzvy. Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, jehož součástí jsou obě komunitní centra, potřebuje do svých zařízení ušít závěsy, povlaky, plátěné tašky apod. V tomto případě by těmto tvůrcům byl dodán materiál v podobě látek. Bližší informace a podrobnosti získají případní zájemci na e-mailech kcpradelna@seznam.cz / kclouka@seznam.cz nebo na telefonním čísle: 775 788 098.

Šikovnost a ochota pomoci se u „našich“ seniorů prokázala již před rokem, kdy mnozí začali doma šít v té době nedostatkové roušky a pomáhali tak nejen svým blízkým, ale také např. i pečovatelkám z naší pečovatelské služby. V současnosti je základních ochranných pomůcek relativně dostatek, ale situace se stále probíhající pandemií a v souvislostí s ní s přetrvávající izolací je velmi náročná především na psychiku nás všech. Proto představují veškeré „on-line“ aktivity našich komunitních center velmi důležitý přínos pro překonání tohoto nelehkého období.

Kromě zmiňované psychologické podpory zábavnou formou soutěže o nejhezčí plátěnou tašku však pracovnice pečovatelské služby a ostatních sociálních zařízení přivítají, stejně jako na jaře, skutečnou pomoc v podobě ušití nyní potřebného vybavení našich zařízení do domů s pobytovou službou nebo jeslí. Konečně pospolitost a skutečná komunita SENzačních SENiorů z center Prádelna a Louka se potvrzuje v dnes již zaběhlém fungování kurzů a aktivit v distanční podobě. Osobně věřím, že se zapojí i další a ve výsledku přinese tato náročná krize něco pozitivního, např. v podobě uvědomění si skutečných hodnot, které se vytváří především v komunitě a vztazích mezi lidmi.

reklama

autor: PV

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Proč vaše vláda postupuje tak nespravedlivě?

Proč, když se navyšují nějaké příspěvky – ať už na péči nebo třeba rodičovská, tak ne pro všechny, kterých se týká? Ještě ke všemu je navyšujete dost málo. A proč se nenavyšuje příspěvek i pro ty, co o potřebné pečují? A co platy v sociálních službách? Kdy ty budou adekvátní práci, kterou sociální p...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Léky patří do lékárny, ne jak housky na krám

23:02 Prokšanová (KSČM): Léky patří do lékárny, ne jak housky na krám

Klasický symptom kapitalismu – české veřejné zdravotnictví kolabuje, finance se vynakládají na zbroj…