Lakomý (APB): Nemyslím si, že změním svět jak mávnutím kouzelného proutku, ale chci na tom pracovat

24.09.2021 11:30 | Komentář

Komentář Reného Lakomého, lídra Aliance pro budoucnost v Moravskoslezském kraji. S jakými tématy jde do voleb a co je největším problémem kraje, jehož je lídrem.

Lakomý (APB): Nemyslím si, že změním svět jak mávnutím kouzelného proutku, ale chci na tom pracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Aliance pro budoucnost představila stínové ministry vlády

Sport je vlastně tím, co mě do politiky vtáhlo. Moje heslo je: zdraví, sport a prosperita. Chci prosazovat sportovní aktivity na školách. S důrazem na plaveckou výuku, lyžování, individuální a kolektivní sporty a školy v přírodě. Také plánuji podpořit sportovní a volnočasové subjekty. Jako trenér, pedagog a propagátor sportu mám v prioritách jasno. Nemyslím si, že změním svět kolem jak mávnutím kouzelného proutku, ale pracovat na tom nadále chci a budu, ať v parlamentu nebo mimo něj. Být zdravý a fit není hloupý nápad nebo trend, ale životní styl. Tomu chci pomoci. Proto prioritou, kterou budu chtít v parlamentu prosazovat, je daleko významnější podpora pohybových aktivit mládeže, ale i dospělých a seniorů, než je dnes. Mým životním krédem je: „Lepší je udělat málo věcí dobře, než hodně věcí špatně.“ 
 

Anketa

Jsou čeští Romové utlačováni?

12%
79%
hlasovalo: 48430 lidí
Celosvětová pandemie covid-19 nám ukázala význam pojmů zdraví a péče o zdraví, a také význam tělesné zdatnosti a odolnosti organizmu. Proč musí odcházet zdravotníci a mladí vůbec za práci do ciziny? Pandemie nám ukázala význam lékařů a zdravotního personálu, ale i neodbornost lidí, kteří řídí péči o zdraví jen z pozice politického postavení.
 
Jako místostarosta města Kopřivnice se velmi intenzivně věnuji školství, sportu (správě, údržbě a investicím), tématice zdravé město a oblasti životního prostředí. Velmi blízká je mi i problematika zdravotnictví. Mám totiž doma dvě zdravotní sestřičky, manželku Kateřinu a dceru Karolínu, která tentýž obor diplomovaná dětská sestra druhým rokem studuje. Druhá dcera Kateřina učí na základní škole, takže jak je vidět, v naší rodině nepadla jablka daleko od stromu. V každé oblasti narážím prakticky denně na nějaké překážky, které souvisí s nedokonalou legislativou nebo prováděcími vyhláškami, s tím, že se v parlamentu nebo na ministerstvech něco nedotáhlo do konce nebo na to vůbec nemysleli.
 
Mezi volební priority patří například podpora českých firem, živnostníků, podnikatelů, a to preferováním jejich potřeb - Prosperující občan = prosperující stát.  Neházet klacky pod nohy – velká byrokracie. Zajistit dostatek pracovních míst, zlepšit zdravotní a penzijní systém, umožnit konkurenci ve zdravotnictví i ve školství či podpořit zelené projekty, zemědělce, životní prostředí a ochranu a práva zvířat. Znám dobře životní podmínky nejen v podhůří Beskyd, ale i v blízkých Jeseníkách. Chtěl bych pomoci, aby se zde časem navázalo na ty nejlepší tradice, které je proslavily v celém světě, jako například značka Tatra a olympijský vítěz Emil Zátopek.
 
 
Potřebujeme vybudovat více osvětlených cyklostezek, více venkovních víceúčelových sportovních a dětských hřišť. Je třeba zajistit dostatek sociálních zařízení pro důstojné stáří naších seniorů. Nezapomenu na dopravní obslužnost, propojení klíčových hospodářských center, nezaměstnanost, cestovní ruch a turismus. Moravskoslezský kraj je kraj, který musí prosperovat a vzkvétat, a tím lidé mohli být spokojení se svou prací i životem.
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Pirátský příběh nekončí, jedeme dál

22:21 Gregorová (Piráti): Pirátský příběh nekončí, jedeme dál

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb do Poslanecké sněmovny