Langr (ZpL): Ministr školství vyznamenal ředitelku ZŠ Husova

14.04.2019 20:33

Nejvyšší ocenění, jaké může v oblasti školství pedagog získat, převzala od ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy ředitelka liberecké Základní školy Husova Blanka Lukeš Reindlová.

Langr (ZpL): Ministr školství vyznamenal ředitelku ZŠ Husova
Foto: Facebook Ivana Langra
Popisek: Ivan Langr
reklama

Za vynikající dlouholetou pedagogickou činnost obdržela Medaili MŠMT. K mimořádnému úspěchu ředitelce včera na radnici poblahopřál náměstek primátora Ivan Langr.

Blanka Lukeš Reindlová se práci s dětmi a mládeží věnuje již 30 let, z toho 17 let působí jako ředitelka základní školy s rozšířenou výukou jazyků. Dbá na to, aby škola poskytovala kvalitní jazykové vzdělání, proto zavedla ve škole inovativní přístup k výuce cizích jazyků (metoda CLIL), organizuje výjezdy žáků do zahraničí a naopak zajišťuje také kurzy českého jazyka pro žáky – cizince z celého Liberecka. V neposlední řadě se díky ní škole daří úspěšné čerpat prostředky z dotačních programů.

Udělení medaile ředitelku překvapilo a sama jej vnímá především jako ocenění celého kolektivu Základní školy Husova. A považuje ho nejen za ocenění od ministra školství, ale zároveň od zřizovatele školy, tedy města Liberec. „Vážím si toho, že mám kolem sebe lidi, kteří se své práci věnují s velkým nadšením a podněty dotahují do nejmenších detailů,“ uvedla Blanka Lukeš Reindlová.

„Smysl základního vzdělávání se v posledních dvaceti letech zásadně změnil a mění se stále. My se snažíme přizpůsobovat a jít s dobou. Například informace dnes nemají žádnou hodnotu, jsou lehce dohledatelné. Naším cílem je naučit děti s těmito informacemi pracovat, třídit je, obhájit si svůj názor. Klademe také důraz na morálními vlastnosti člověka a principy osobního rozvoje, to se bohužel ve vzdělávacím systému opomíjí,“ doplnila ředitelka.

Náměstek primátora Ivan Langr vyzdvihl neustále stoupající kvalitu vzdělávání na ZŠ Husova. „Nemělo by zapadnout, že medaile je především individuálním oceněním dlouholeté práce paní ředitelky. Není jednoduché si po tak dlouhé době v náročné manažerské funkci zachovat stálý drajv a školu pořád směřovat vzhůru, přizpůsobovat ji moderním trendům a zachovávat kvalitu jejího vzdělávání. A paní ředitelce se to daří náramně. Medaile je naprosto ve správných rukou,“ řekl náměstek Ivan Langr.

Medaile MŠMT se uděluje za významnou pedagogickou, výchovnou, vědeckou nebo uměleckou práci, dlouhodobé vynikající působení ve školství nebo za mimořádně záslužný čin ve výchově a vzdělávání. O udělení medaile rozhoduje ministr školství na základě došlých návrhů. Autorem návrhu medaile je akademický sochař Zdeněk Kolářský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hamáček: Primárním cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu

20:48 Ministr Hamáček: Primárním cílem je zvýšení bezpečnosti silničního provozu

Projev na 104. schůzi Poslanecké sněmovny 16. června 2021 k zákonu o Celní správě České republiky