Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére

15.05.2021 22:57 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k střetu zájmů ministra Arenbergera

Langšádlová (TOP 09): Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Langšádlová

Vzpomínám si na to “Palermo”, které pan premiér rád vytahuje, jak za opsání diplomové práce ministři skončili ve svých funkcích. Za pochybnosti přišlo odvolání ministra nebo jeho samotný odchod. Jak premiér Gross rezignoval, když nebyl schopen vysvětlit, kde vzal peníze na byt. To bylo Palermo? To byla procházka růžovou zahradou oproti tomu, co tu máme teď.

Vysvětlit už ale opravdu nestačí, pane premiére. Takový střet zájmů je totiž možná “z právního hlediska v pořádku”, jak sdělil pan ministr, ale pro mě je to naprosto neetické a pro spoustu občanů taky. To vy jste udělal z naší politiky Palermo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Věslav Michalik (STAN), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Tak možná v neděli

14:51 Laudát (KAN): Tak možná v neděli

Komentář na facebookovém profilu k plánovanému jmenování nového premiéra