Lank (Úsvit-NK): Já vím, že nemůžete přiznat, že by opozice měla pravdu

1. 2. 2017 19:15

Projev na 54. schůzi Poslanecké sněmovny dne 1. 2. 2017 k návrhu poslanců Martina Lanka, Davida Kádnera, Marka Černocha, Olgy Havlové, Jany Hnykové, Karla Fiedlera, Jiřího Štětiny a Augustina Karla Andrleho Sylora na vydání zákona proti terorismu

Lank (Úsvit-NK): Já vím, že nemůžete přiznat, že by opozice měla pravdu
Foto: Archiv ML
Popisek: Martin Lank

Ještě jednou děkuji za slovo. Děkuji i za debatu, která tady v mnohém byla velice podnětná. A já si to neodpustím. Víte, ono je to také poměrně úsměvné, když tady z úst zástupců vládní koalice slyšíte, že uvedená norma, tak jak je předložena, je v rozporu s pravidly EU, že je legislativně špatně, a pak ta samá vláda v podstatě předloží téměř identický návrh a nutí nás, abychom ho schválili.

Slyšíte tady, že náš návrh je nadbytečný, nepotřebný. A pak zástupci Ministerstva spravedlnosti obchází jednotlivé poslance a doslova žadoní, abychom jejich velmi podobný návrh schválili, a to narychlo v prvním čtení, protože není čas. Sorry, jako. (Smích.) Ale já vím, že nemůžete přiznat, že by opozice měla pravdu.

Ale jak se u nás říká, ono odsaď, podsaď. Ale teď jenom k věci. Jsem rád, že tady zaznělo spoustu návrhů, co je potřeba udělat, abychom byli chráněni před terorismem. Jaké věci jsou třeba důležité nebo důležitější a bylo by je lepší udělat, abychom tento zákon vůbec nepotřebovali. Já s tím naprosto souhlasím. Pojďme, udělejme to. Ale omlouvám se všem řečníkům, kteří to tady navrhovali, ale to jaksi s tímto našim návrhem zákona úplně nesouvisí. Já připomínám, že tady se jedná o trestnost, podpory terorismu a usnadnění uvalení vazby. A ano, já to přiznávám. Jsou tam nedostatky. Jsou. Ale už to tady také zaznělo. My, když jsme ten zákon připravovali, tak to je nějaký rok, rok a půl zpátky a reagoval na tehdy platnou legislativu.

No, že se do té doby vláda rozkolíbá a rozhodne se, že přece jenom je to potřeba a připraví narychlo svůj vlastní, který částečně i okopíruje od nás, tak to jsme tenkrát zkrátka tušit nemohli a jsme rádi, že se tak stalo. Každopádně i tak, přesto, že ty chyby tam jsou. A my to přiznáváme, víme o nich. V návaznosti na to, že se změnila legislativa. Není to nic, co by se v rámci druhého čtení nedalo opravit. A nebo aspoň, protože jsou věci, které i v té stávající legislativě, té nové, uvedeny nejsou. Jako je např. to usnadnění, uvalení vazby. My si myslíme, že to je institut potřebný. Tak nás to aspoň nechte tedy přepracovat.

Děkuji vám za pozornost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Holomčík (Piráti): Zdražení výroby pálenek nepovede k menší spotřebě alkoholu, ale k pálení načerno

15:32 Holomčík (Piráti): Zdražení výroby pálenek nepovede k menší spotřebě alkoholu, ale k pálení načerno

V rámci momentálně projednávaného zvýšení daní navrhuje vláda mj. také zvýšení spotřební daně na líh…