Laudát (KAN): I velké diletantství může být přitažlivé

29.12.2022 13:08 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k Vánočnímu poselství prezidenta Zemana

Laudát (KAN): I velké diletantství může být přitažlivé
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Několik přátel mně volalo, co si myslím o Zemanově posledním projevu. Odpovídal jsem, že vůbec nic. Prostě seděl, kecal (prosím s malým "k", aby bylo jasno, že neurážím Kecala z Prodanky), promluvil o nulách a skončil, tedy dokecal. Ale když nedají, tak něco napíšu. Není to tak jednoduché, jak by se zdálo. Blbostí, lhaní, urážek a špatných rozhodnutí na jeho cestě životem bylo tolik, že by to objemem vydalo na svazek, konkurující netknutým metrovým spiskům vraha Lenina a dalších "klasiků" lidského zla.

Anketa

Odradil vás pořad s Babišem a dětmi od volby lídra ANO?

4%
82%
hlasovalo: 44913 lidí

Tak jsem si vzpomněl na několik "velikánů", kteří zaujali svojí neschopností. Zmínil bych třeba z první pěvecké soutěže Česko hledá talent Aničku "Dajdou", která předvedla takový antivýkon, že zkoprněla celá porota soutěže. Ale Anička se nedala odradit a ještě porotu sebejistě seřvala. Brzy se stala známou a tehdy zaskočení televizáci se obrátili na baviče Novotného, co tomu říká. Řekl něco ve smyslu, že i velké diletantství může být přitažlivé.

Ještě dále to dotáhl její maďarský kolega, který nějaký čas svou falešnou hrou na harmoniku zaplnil stadióny. Možná si ještě pamatujete na "legendárního" "Létajícího orla", anglického skokana na lyžích, který se stal celebritou proto, že skákal tzv. na buben. Nikdy nic nevyhrál, ale lidé se bavili nejen skokem, ale i často dramatickým sjezdem ze strmého svahu pod odrazovým můstkem. Jeho sláva došla díky médiím tak daleko, že skokani začali proti tomu protestovat.

A tím zároveň odpovím na otázku, proč ho tedy hodně lidí podporovalo a volilo. Anička Dajdou skončila na billboardech na reklamu humpoleckého piva, Maďar vyprodával chvilku stadiony a Létající orel asi také dostal řadu marketingových nabídek.

Lidé mají rádi humor a nadsázku. Ale myslím, že sláva netrvá dlouho. Ve světě přituhlo a mít v čele nevypočitatelného sebestředného politického klauna může být velmi nebezpečné. Proto jeho popularita klesla, i když, ne na nulu. A tady hledejme i překvapení zahraničních politiků z našeho předsednictví EU. Po letech Zemanů a Babišů se najednou z našich končin vynořil někdo slušný a normální.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Vykašlali jste se na živnostníky

To, že nechápete, že spousta OSVČ dělá za minimální mzdu vysvětluje, proč sami sobě platy neustále zvyšujete. Napadlo vás, ale že prostě někdo nemá na výběr, a že je rád i za tu minimální mzdu? A vy nám ještě házíte klacky pod nohy, místo toho, abyste byli rádi, že makáme? To má jakou logiku? Fakt ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Novák (ANO): Ministr Válek před dvěma měsíci sliboval řešení, to je stále v nedohlednu

13:07 Novák (ANO): Ministr Válek před dvěma měsíci sliboval řešení, to je stále v nedohlednu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k nedostatku léků.