Laudát (KAN): Pane Hrabo, někomu "hrabat" musí

24.07.2021 11:17 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k zdůvodnění, proč by neměl Senát přijmout usnesení o nezpůsobilosti prezidenta Zemana vykonávat úřad

Laudát (KAN): Pane Hrabo, někomu "hrabat" musí
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

"Ty důvody tam nevidím." Tak tímhle sdělením nás oblažil senátor Zdeněk Hraba ze STAN, když zdůvodňoval, proč by neměl Senát přijmout usnesení o nezpůsobilosti prezidenta Zemana vykonávat úřad. Prý si vyžádali stanovisko ústavních právníků. Jenže více než na ústavní právníky se měli obrátit na psychiatry. Hrabovi asi přijde normální, že prezident vidí dvě linie vyšetřování Vrbětic (maskovací manévr Benešové - nadefinovala dokonce varianty tři), zatímco Babiš, Hamáček a další, kdo jsou s případem obeznámeni, vidí variantu jednu.

Takže, pane Hrabo, někomu z výše jmenované party logicky "hrabat" musí. Jak pravil Švejk (ve své ruské mutaci), když na opuštěné ulici potkal jediného chodce a dal se s ním do hovoru. "Vy jste u nich," říká mu nekompromisně Švejk. "Jak jste to poznal?" ptá se vyděšeně chodec. "Jednoduše, říká se, že každý druhý je v téhle zemi udavačem. Já to nejsem, tudíž logicky to musíte být Vy." (Nevím přesně, ale myslím, že tahle scénka stála křeslo ředitele někdejšího leningradského divadla.)

Obdobně by stálo za povšimnutí, že se Zeman viděl vrchním velitelem policie, dále vidí miliardy investic z Číny (je ale jediný, kdo je vidí), v Putinovi zase vidí našeho přítele, jenže ten nás dal na seznam největších arcinepřátel, a příkladů prezidentské faty morgany by se našlo jistě mnohem víc.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

12:09 Kaňkovský (KDU-ČSL): Pečujícím rodinám je třeba více pomáhat

Komentář na facebookovém profilu k podpoře terénní sociální a zdravotní služby