Laudát (KAN): Pimprlata za řečnickým pultem by měl někdo z koalice odpinknout

14.01.2022 7:33 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k jednání Poslanecké sněmovny

Laudát (KAN): Pimprlata za řečnickým pultem by měl někdo z koalice odpinknout
Foto: Hans Štembera
Popisek: František Laudát

Konečně po dlouhých osmi letech skončil nezodpovědný mejdan nejdříve Babiše se sociálními demokraty a lidovci, potom Babiše se sociálními demokraty za podpory komunistů a SPD. Neměl jsem šanci celý den poslouchat to divadlo, ale nad ránem jsem chvíli dění ve sněmovně sledoval. Taktika mlčení a pokusů o slušnou argumentaci ze strany koalice na pakáž nestačí.

Škoda, že koalice nemá ve sněmovně někoho, kdo by sice slušně, ale rázně vykázal žvanily z ANO a SPD do patřičných mezí. Je za nimi rozvrácená země, poškozená pověst ve světě a hrozivě rozvrácená společnost. Nevyvratitelnou pravdou je, že skoro každý z ANO a SPD má máslo na hlavě a k tomu se nesmí mlčet. Převzali zemi na začátku oživení začátkem roku 2014 se stabilizovanými financemi, slušnou pověstí. Co z toho zbylo na začátku roku 2022?

Asi není třeba situaci rozvádět. Je zcela jasné, proč Babiš nedělal problémy s předáním moci. Způsobit takový marast, tak by utekl od odpovědnosti skoro každý. Předvádět zbytečné divadlo celou noc je k ničemu. Občas je přece jenom potřeba použít na hrubý pytel hrubou záplatu, praví staré přísloví. O jeho funkčnosti jsem se přesvědčil při svém posledním veřejném vystoupení ve sněmovně v roce 2017.

Komunisté tehdy už několikátý čtvrtek blokovali hlasování o obchodní smlouvě mezi EU a Kanadou. Opozice seděla nečinně v lavicích a mlčela. Po neúspěšných pokusech v kuloárech, aby někdo s perspektivou pokračování v politice promluvil, jsem si vzal dvouminutovou technickou poznámku a pronesl svoji poslední větu ve sněmovně: "nechte si těch keců". Opozice se probrala, začala asi dvouhodinová hádka. Ale při dalším kole projednávání komunisti zalezli a smlouva mohla být schválená.

Ing. František Laudát

  • Předseda Klubu angažovaných nestraníků (KAN)

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Z problémů koalice je nejkřiklavější jednání hnutí STAN

9:03 Vích (SPD): Z problémů koalice je nejkřiklavější jednání hnutí STAN

Jako by nestačilo, že STAN s potížemi zametá pod koberec své financování přes firmy s vlastníky na K…