Letocha (STAN): Sněm beru jako jasný vzkaz voličům, že změna skutečně nastala

23.07.2022 22:52 | Tisková zpráva

Součástí Mimořádného Republikového sněmu hnutí STAN bylo také schválení nové podoby stanov. Proměna stanov posiluje kontrolní orgány hnutí.

Letocha (STAN): Sněm beru jako jasný vzkaz voličům, že změna skutečně nastala
Foto: STAN
Popisek: Petr Letocha

Především rozšiřuje působnost a pravomoc dozorčí rady, počet jejích členů současně navyšuje ze tří na pět. Úprava tak například umožní lépe kontrolovat a dohlížet na dodržování závazných právních předpisů a vnitřních předpisů hnutí. Nově se také zaměří na přijímané dary hnutí, v této souvislosti může dozorčí rada jak udělovat pokyny k jejich vrácení, tak zadat jejich samotnou kontrolu.

„V rámci úpravy stanov jsme připravili rozšíření pravomocí naší Dozorčí rada, která nově bude moci pracovat přímo se stížnostmi členů a příznivců hnutí nebo vydávat pokyny k vrácení přijatých darů. Rozšíření kontrolní činnosti uvnitř hnutí vnímám jako potřebné a jsem rád, že delegáti navržený text stanov přijali," okomentoval přijatou změnu předseda Vít Rakušan.

Anketa

Komu více důvěřujete?

hlasovalo: 9518 lidí

Delegáti současně na mimořádném sněmu zvolili nové složení Celostátního výboru hnutí STAN. Ten se skládá kromě nově zvolených členů i z předsedů krajských organizací a cˇlenu° předsednictva hnutí. Nově se jimi stali Petr Letocha, Michaela Opltová, Martin Dvořák, Martin Mrkos, Kateřina Arnotová, Pavla Pivoňka Vaňková, Marek Michl, Erich Kříž, David Lacina, Jiří Hájek, Kateřina Francová a Jan Berki.

„Dnešní sněm beru jako jasný vzkaz voličům, že změna skutečně nastala. S pokorou jsme si zvolili nové předsednictvo, o které se můžeme opřít. Já děkuji za podporu a znovuzvolení do celostátního výboru. Moc si toho vážím a těším se na práci pro našeho hnutí,“ uvedl po svém zvolení poslanec Petr Letocha.

V průběhu svého jednání zaznamenal Sněm informaci o bombardování přístavu Oděsa, který má sloužit k vývozu obilí z Ukrajiny v době narůstajícího rizika celosvětové potravinové krize. Sněm zásadně odsuzuje tento barbarský krok spáchaný Ruskou federací jen pár hodin poté, co Rusko uzavřelo mezinárodní dohodu, která měla umožnit vývoz obilí z tohoto přístavu.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

zkrácení rodičovské

Je pořád ve hře nebo ne? Je to něco, na co byste přistoupili? Myslíte, že je to v dohledné době možné? Když už, není třeba první investovat do výstavby nových školek a nějak vyřešit zkrácené úvazky, dnes vás na ně nechce moc zaměstnavetelů brát, jelikož se jim to ani nevyplatí, stejně jako se to nev...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Hraba: Stát by měl namísto zvyšování daní raději nasadit radikální dietu

18:11 Senátor Hraba: Stát by měl namísto zvyšování daní raději nasadit radikální dietu

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k velikosti státního aparátu.