Levice: Je zcela namístě snažit se rodinám s dětmi co nejvíce ulehčit

03.05.2024 4:32 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k sociálnímu pojištění.

Levice: Je zcela namístě snažit se rodinám s dětmi co nejvíce ulehčit
Foto: levice.org
Popisek: Levice

Lidovci tento týden představili návrh na úpravy odvodů na sociálním pojištění, které by údajně měly přimět obyvatele ČR ke zvýšení porodnosti. Podle jejich návrhu by měli bezdětní starší 35 let platit na odvodech o 2 procenta více oproti současnosti.

Pro rodiny se dvěma a více dětmi navrhuje KDU-ČSL naopak snížení odvodů (o jedno nebo dvě procenta podle počtu dětí) a daňové úlevy v řádu stokorun. Samozřejmě u toho nezapomněli zdůraznit, že by se jednalo pouze o pracující rodiče s příjmy vyššími než šestinásobek minimální mzdy ročně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

22:01 Gregorová (Piráti): Tohle není běžný byznys, to je cílené budování vlivu

Evropský parlament schválil svou pozici k nové legislativě o tzv. screeningu zahraničních investic. …