Levice: Konzervativně-pravicová ofenziva a příprava na komunální volby

20.10.2021 21:09 | Tisková zpráva

V sobotu 16. října proběhlo zasedání Celostátního výboru strany Levice a diskuze o výsledcích voleb. Celostátní výbor konstatoval, že kampaň Levice splnila cíle představit veřejnosti stranu a posílit její řady.

Levice: Konzervativně-pravicová ofenziva a příprava na komunální volby
Foto: levice.org
Popisek: Levice

Celostátní výbor zkonstatoval, že v České republice hrozí ostrý konzervativně-pravicový obrat, který bude znamenat ohrožení sociálních a demokratických práv. Ačkoli dosud není známý program vlády, známe už politický půdorys, na kterém se vládní koalice ustaví, a známe výroky jednotlivých představitelů budoucí pětikoalice.

Celostátní výbor se dále usnesl na přípravě komunálních voleb a v té souvislosti také spolupráci na levici. „Situace levice v České republice je velmi vážná. Strana Levice vznikla sloučením Strany demokratického socialismu a platformy Skutečná levice, takže spojování máme ve své genetické výbavě. Chceme znovu opakovat, že stojíme o levicovou jednotu na konkrétních krocích, ať už jde o volby nebo jiné politické akce pod společnou koordinací, “ dodal člen Předsednictva Celostátního výboru Levice Martin Švec.

„Na zasedání jsme diskutovali naši představu zapojení do komunálních voleb v roce 2022. Politické otázky na lokální úrovni jsou pro nás velmi důležité. Jedná se například o dostupné bydlení, zdravotnictví a nebo kvalitní veřejnou dopravu v každé obci,“ uvedl spolupředseda PCV Levice Vojtěch Roček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku