Levice: Ne každý Rus je podporovatel nebo volič Putina

25.09.2022 21:18 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k antiválečným protestům v Rusku

Levice: Ne každý Rus je podporovatel nebo volič Putina
Foto: levice.org
Popisek: Levice

Podporujeme ruské antiválečné protesty!

Částečná mobilizace, kterou Vladimír Putin vyhlásil, vehnala do ulic ruských měst tisíce lidí. Jejich protesty proti válce se setkaly s masovou represí ze strany ruského státního aparátu. Stojíme v plné solidaritě s ruskými protestujícími a společně s nimi voláme „ne válce“.

Putinův krok svědčí o zoufalství, do kterého se on a jeho skupina dostali. Skutečnost, že na jeho kroky jako odpověď přišly protesty po celé zemi, dává naději, že může dojít k rozsáhlejšímu narušení podpory válečné mašinérie.

Zásadně odmítáme kroky a vyjádření ministra zahraničních věcí České republiky Jana Lipavského o tom, že ruští dezertéři si nezaslouží pomoc České republiky. Domníváme se, že ČR by měla otevřít svoje hranice pro všechny válečné uprchlíky. Lidé kteří se rozhodnou dezertovat, aby se neúčastnili nesmyslné války, by měli mít naši plnou podporu a pomoc. Pozice ministra zahraničí je nejen hloupá, ale krátkozraká. Místo toho abychom ukázali, že jsme přátelé, kteří pomůžou v nouzi, Lipavský dokazuje, že rusofobie se stala hlavní zahraniční politikou. Nelze přijmout, že každý Rus je podporovatel nebo volič Putina. Navíc s vědomím rozsáhlých volebních podvodů, které poslední volby doprovázely.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

Kde chce vzít ministerstvo obrany peníze na další zbrojení ?

Vláda ČR stále více zadlužuje další generace. Prioritou ministerstva obrany je přesto navýšení jejího rozpočtu na 2 % HDP, což znamená nárůst o několik desítek miliard Kč. Kde chcete získat požadované finance ? Neměly by být požadované finance určeny raději pro jiné resorty ?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Laudát (KAN): Merkelová neměla páky

10:07 Laudát (KAN): Merkelová neměla páky

Komentář na facebookovém profilu k důsledkům politiky německé exkancléřky Angely Merkelové