Levice: Podporujeme demonstraci za respektování reprodukčních práv na Slovensku

18.10.2021 17:28 | Ze sítí

Komentář na facebookovém profilu k demonstraci na podporu práva na potrat na SLovensku.

Levice: Podporujeme demonstraci za respektování reprodukčních práv na Slovensku
Foto: levice.org
Popisek: Levice

Podporu demonstraci za respektování reprodukčních práv na Slovensku!

Reprodukční práva na Slovensku jsou nyní silně ohrožena. Ideově vyprázdněná pravice, která již nemá co nabídnout (kromě vágních a nekonkrétních slibů o ochraně demokracie a jakési "změně"), si hledá další nepřátele, na které svést potíže, které není schopná vyřešit. Tentokrát si vzala do hledáčku reprodukční práva žen, a snaží se ztížit přístup k interrupcím a lékařské pomoci pro těhotné, uvažující o potratu. Místo defundovaných zdravotních zařízeních má v plánu slovenská pravicová koalice sponzorovat církevní zařízení, která budou sloužit k boji proti potratům.

Slovenský příklad je děsivý i kvůli svojí nápadné podobnosti k tomu, kam míří Česko. Po posledních volbách má ČR nejpravicovější parlament v historii, a pravděpodobní noví představitelé budoucí vlády již zpochybňují tak základní práva, jako je právo na rozvod.

Proto je třeba podpořit boj proti konzervativnímu fundamentalismu a pravicové dominanci všude, kde je to možné - nejen z lidské solidarity, ale i kvůli faktu, že pokud se vlna pravicově-konzervativní dominance nezastaví, časem se přelije i k nám.

V Česku se pořádají dvě solidární demonstrace v Praze a v Brně!

V Praze od 18:00 ZDE.

V Brně od 19:30 ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Johnová (Praha sobě): Největší krize nastane během vánočních svátků

11:17 Johnová (Praha sobě): Největší krize nastane během vánočních svátků

Praha vyzývá laické dobrovolníky i další zdravotníky k zapojení do pomoci v boji s pandemií