Levice: Vláda s důvěrou či bez ní

15.06.2021 5:35

Komentář na facebookovém profilu k vyslovení nedůvěry vládě.

Levice: Vláda s důvěrou či bez ní
Foto: levice.org
Popisek: Levice

„Vláda s důvěrou či bez ní“

O vyslovení nedůvěry vládě se v Poslanecké sněmovně hlasovalo 3. června a tato otázka byla také hlavním tématem včera vysílaného pořadu Politické spektrum, do kterého byl pozván zástupce Levice, člen Předsednictva CV Jiří Hudeček.

Odkaz na záznam vysílání ZDE.

Opoziční strany požádaly o vyslovení nedůvěry poté, co KSČM vypověděla vládě toleranci, ale KSČM nakonec vládu oligarchy podržela. Nehlasovali pro ní, ale opustili sál a tím zabránili vyslovení nedůvěry. Každé vyslovení nedůvěry vládě krátce před koncem mandátu Poslanecké sněmovny je problematické, ale tento fakt by neměl být zásadním argumentem pro hlasování.

Důležité je, jak skutečně vláda pracuje a jak funkční je vládní koalice, případně podpora od stran mimo koalici v současném případě od KSČM. Podle nás vláda byla ve velmi komplikované situaci a pandemie Covid-19 odhalila značnou nepřipravenost hygieny a prevence epidemie a ne vše mohla zachránit, ale přesto postupovala velmi chaoticky a populisticky podle zájmů opozice resp. podle situace ve společnosti, i když to bylo často proti epidemiologickým doporučením. Toto je jeden ze zásadních argumentů, který měl rozhodovat o důvěře vládě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Štěpánek (TSS): K čemu je Česká televize?

9:21 Štěpánek (TSS): K čemu je Česká televize?

Komentář na facebookovém profilu ke koncesionářským poplatkům