Levová (SPD): Proč nevolit tradiční strany

16.05.2017 6:29

Voliči jsou naštvaní, nemají vidinu lepší budoucnosti, jsou demokracií zklamaní, neví koho volit. Tak jsem se rozhodla napsat, jak by šlo tuto beznaděj změnit.

Levová (SPD): Proč nevolit tradiční strany
Foto: SPD
Popisek: SPD - Svoboda a Přímá Demokracie

Sociální sítě jsou plné rozmrzelých, naštvaných, zhnusených lidí, kteří už nevidí šanci cokoliv změnit, proto nechtějí už ani volit, nebo tvrdí, že neví koho. Že prý jsou všichni politici stejní, a ti, co by tam přišli noví, budou za chvíli taky stejní.

               

A s tím nesouhlasím, což se pokusím vysvětlit na jednoduchém příkladu. Představte si, že máte firmu s 10 zaměstnanci. Zjistíte, že jeden z nich krade. Budete uvažovat o tom, že si ho tam necháte, protože pokud zaměstnáte nového, tak ten bude krást také? Budete takovému zaměstnanci dále vyplácet měsíční mzdu? Necháte ho dál vaši firmu poškozovat? Ne. Vyhodíte ho. Pak na základě svých zkušeností nastavíte práci a systém tak, aby už krást nešlo. Pak zaměstnáte nového člověka. A to nejdůležitější bude následovat. Na základě zkušeností s bývalým zaměstnancem budete chytřejší. Budete vědět, na co si dát pozor, jak a co na jeho práci sledovat. A pokud začne zase krást, přijdete na to dřív, než udělá velké škody.

               

Lidi, uvědomte si, že společnost se vyvíjí. Po pádu komunismu jsme rovnýma nohama skočili do demokracie a tržního hospodářství, se kterými jsme neměli žádné zkušenosti. Stejně tak na tom byly státy na západ od nás po válce. I ty musely projít vývojem a projít skandály, daňovými úniky, než svůj systém nastavily tak, že jsou podvody a korupce značně ztížené. A to je přesně těch 30 let zkušeností s demokracií a tržním hospodářstvím, které nám po pádu komunismu chyběly.

 

Teď jsme se ponaučili. Jsme chytřejší, zkušenější. Teď je možné udělat restart. Nastavit nové podmínky fungování státu. Nové kontrolní mechanismy pro politiky. A přesně z těchto důvodů má smysl volit strany, které tento restart nabízí. Já osobně jsem si vybrala SPD Tomio Okamury. Vybrala jsem si toto hnutí proto, že jsem si pozorně přečetla program. Protože program SPD nabízí přesně to, co u nás chybí, hmotnou a trestní odpovědnost politiků, přímou volbu hejtmanů a starostů, ne nadarmo se ví, že největší podvody a korupce se dějí i na radnicích a krajích, zastavení migrace, podpora tradiční rodiny atd. Otevřete si webové stránky hnutí a přečtěte si ten program. Sami uvidíte, že tohle náš stát potřebuje jako, jak se říká „prase drbání“.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

23:54 VÝSLEDKY voleb do Evropského parlamentu

Výsledky voleb do Evropského parlamentu, konaných dne 24. 5. – 25. 5. 2019.