Lídrem TOP 09 v Českých Budějovicích bude Tomáš Bouzek

13.03.2018 6:38

Dvaačtyřicetiletý advokát a vysokoškolský pedagog Tomáš Bouzek je spoluzakladatelem TOP 09 a v současnosti je také členem Výkonného výboru TOP 09. Spolu s dalšími kandidáty chce nabídnout voličům ve městě nejen vizi dalšího rozvoje, ale také změnu v přístupu radnice k občanům.

Lídrem TOP 09 v Českých Budějovicích bude Tomáš Bouzek
Foto: TOP 09
Popisek: TOP 09

„Za snad největší handicap současného vedení města považujeme nedostatečnou komunikaci s jeho občany,“ uvedl lídr TOP 09 Tomáš Bouzek.

Na druhém místě kandidátky TOP 09 bude Tomáš Trantina, předseda místní organizace TOP 09. Třetí pozici zaujme městská zastupitelka Petra Šebestíková. O obsazení dalších míst kandidátky rozhodne TOP 09 v dalších týdnech.

Českobudějovická TOP 09 chce oslovit voliče především těmito tématy:

Veřejný prostor a rozvoj města

Chceme participativní přístup k plánování. Lidé mají spolurozhodovat o podobě svého města. Je na čase z gruntu, koncepčně a s jasnou vizí plánovat rozvoj města a veřejného prostoru. Začít i obyčejným řádným úklidem veřejných prostranství, kvalitním městským mobiliářem, dopracováním chybějící územně plánovací dokumentací a pořízením studií na rozvoj potenciálu zajímavých lokalit.

Školství a tělovýchova

Budeme i nadále usilovat o rozšíření školních tělocvičen a zasadíme se opětovné zařízení dílen na ZŠ, aby si naše děti mohly znovu na „vlastní ruce“ zkoušet a osvojovat řemesla.

Doprava v klidu

Ve spolupráci s našimi občany, rezidenty i abonenty prosadíme optimalizaci současného systému parkovacích zón, včetně úprav dopravního značení, které bude počítat i s cyklisty. Další rozšiřování zón musí být efektivněji koordinováno od prováděcího projektu, přes výběr zhotovitele až po samotnou realizaci.

Smart City

Plánujeme postupné zavádění praktických vymožeností tohoto nového oboru při strategickém plánování v našem městě po vzoru města Písek, ať už se jedná o organizaci a řízení dopravy, parkování, aplikace pro komunikaci úřadu s občany či efektivní nakládání s odpady a energiemi v městských objektech.

Cestovní ruch

Chceme pokračovat v úspěšných projektech, které přitahují pozornost turistů a prodlužují dobu jejich pobytu, ať už jde o pravidelné trhy či akce. Chceme připravit moderní informační a komunikační platformu, kterou budou moci využívat občané, turisté i podnikatelé. Zajímá nás i otázka dalšího rozvoje letiště, jehož význam je strategický, ale bez fungující ekonomiky a promyšleného rozvoje zůstane i nadále bezednou dírou na finance z veřejných zdrojů.

Naše názory na jednotlivé problémy města a na aktuality z komunální politiky se občané budou moci dozvědět také ve speciálních výtiscích TOP-novinek, které vyjdou před volbami ve třech číslech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Klement (KDU-ČSL): Celý Senát byl PROTI, stavební zákon přesto podepsal prezident

10:42 Klement (KDU-ČSL): Celý Senát byl PROTI, stavební zákon přesto podepsal prezident

Stavební zákon přinese více nepříjemností než pozitiv. Má nastat centralizace stavebních úřadů.