Línek opět vede KDU-ČSL v Pardubickém kraji

18.05.2015 15:32

V sobotu proběhla ve společenském sále Lidového domu v Litomyšli Krajská konference KDU-ČSL Pardubického kraje. 62 lidoveckých delegátů volilo po dvou letech vedení krajské organizace. Předsedou se jednoznačně stal současný místopředseda KDU-ČSL a vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Místopředsedy byli zvoleni předseda OV KDU-ČSL Ústí nad Orlicí Petr Čada, krajský radní Pavel Šotola a starosta Litomyšle Radomil Kašpar.

Línek opět vede KDU-ČSL v Pardubickém kraji
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Roman Línek na jednání rady

„Podrobně jsme hodnotili naše působení ve vládě, ale i v krajské koalici. Diskutovali jsme změny v krajském zdravotnictví, či financování sociální péče a skloňovaná byla i realizace R35 a přivaděčů,“ shrnuje hlavní věcná témata předseda Línek.

Dále se skoro celodenní setkání neslo nejen ve znamení voleb, jednotlivých zpráv a diskuze, ale také návštěv významných hostů. Jednání postupně navštívili místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský, místopředsedkyně senátu Miluše Horská, ministr zemědělství Marian Jurečka, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a místopředseda vlády předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Mezi řádnými delegáty byli předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar, poslanec PS Parlamentu ČR Jiří Junek a předsedkyně  Sdružení žen KDU-ČSL Zdeňka Kumstýřová. Nechyběli ani zástupci dvou mládežnických organizací – Mladí křesťanští demokraté a Mladí lidovci.

„Nikdo z nás by před 2 lety neodhadl, že se KDU-ČSL jednoznačně vrátí do sněmovny, získá 3 mandáty v eurovolbách a výrazně uspěje v senátních a komunálních volbách 2014. Pardubický kraj a jeho představitelé na tom mají výrazný podíl," uvedl při svém vystoupení Radomil Kašpar, který byl krajským předsedou KDU-ČSL právě v tomto období.

Čestnými hosty byly také Marie Kyselová ze Slatiňan, Marie Soukalová z Proseče a Marie Tesařová z České Třebové. Společně s Věrou Novotnou z Pardubic obdržely ocenění čestné členství za dlouholetou aktivní činnost v ČSL a KDU-ČSL. 

Sobotní jednání bylo poslední před blížícím se sjezdem ve Zlíně a završilo tak více jak čtyřměsíční maraton setkání křesťanských demokratů na výročních členských schůzích a okresních konferencích.

Konference podpořila na pozice předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka, 1. místopředsedy Mariana Jurečku, místopředsedy Tomáše Zdechovského a člena Celostátního výboru KDU-ČSL Radomila Kašpara.

Krajská organizace KDU-ČSL Pardubického kraje patří k nejúspěšnějším v rámci KDU-ČSL a je nejpočetnější z českých krajů. Senátor Petr Šilar je předsedou senátorského klubu. V krajském zastupitelstvu působí 1. náměstek hejtmana Roman Línek, radní Pavel Šotola a zastupitelé Radomil Kašpar a Petr Šilar. Lidovci mají významné zastoupení v komunální politice – v kraji mají 23 starostů, 23 místostarostů a 27 radních. Ve 117-ti místních organizacích KDU-ČSL působí 2308 členů.

„Naše hlavní výzvy do příštích let musí být úspěšné pokračování projektu KOALICE PRO PARDUBICE a KOALICE PRO PARDUBICKÝ KRAJ - a chuť nás i našich partnerů volby vyhrát. Stejně jako obhájit senátorský post na Ústeckoorlicku a Pardubicku, kde podporujeme nestranickou senátorku Miluši Horskou. A v neposlední řadě musíme umět využít nový zájem o členství v KDU-ČSL a to zejména z řad mladých lidí. Spolu s nimi chceme pracovat na tom, aby strana nejen voličsky bodovala, ale hlavně aby byla užitečnou klidnou sílou, která dobře hájí zájmy obyvatel našeho kraje,“ uzavřel v závěrečném slovu konferenci krajský předseda a vicehejtman Roman Línek.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kdu.cz

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

18:02 Vích (SPD): Balík branné legislativy je tady. Oni nás prostě do té války zatáhnou!

Vláda se snaží prosadit zásadní změnu čtyř zákonů v oblasti obrany schválením Sněmovnou už v prvním …