Línek opět vede KDU-ČSL v Pardubickém kraji

18.05.2015 15:32 | Zprávy

V sobotu proběhla ve společenském sále Lidového domu v Litomyšli Krajská konference KDU-ČSL Pardubického kraje. 62 lidoveckých delegátů volilo po dvou letech vedení krajské organizace. Předsedou se jednoznačně stal současný místopředseda KDU-ČSL a vicehejtman Pardubického kraje Roman Línek. Místopředsedy byli zvoleni předseda OV KDU-ČSL Ústí nad Orlicí Petr Čada, krajský radní Pavel Šotola a starosta Litomyšle Radomil Kašpar.

Línek opět vede KDU-ČSL v Pardubickém kraji
Foto: Pardubický kraj
Popisek: Roman Línek na jednání rady

„Podrobně jsme hodnotili naše působení ve vládě, ale i v krajské koalici. Diskutovali jsme změny v krajském zdravotnictví, či financování sociální péče a skloňovaná byla i realizace R35 a přivaděčů,“ shrnuje hlavní věcná témata předseda Línek.

Dále se skoro celodenní setkání neslo nejen ve znamení voleb, jednotlivých zpráv a diskuze, ale také návštěv významných hostů. Jednání postupně navštívili místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Bartošek, europoslanec Tomáš Zdechovský, místopředsedkyně senátu Miluše Horská, ministr zemědělství Marian Jurečka, předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jiří Mihola a místopředseda vlády předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. Mezi řádnými delegáty byli předseda senátorského klubu KDU-ČSL a nezávislí Petr Šilar, poslanec PS Parlamentu ČR Jiří Junek a předsedkyně  Sdružení žen KDU-ČSL Zdeňka Kumstýřová. Nechyběli ani zástupci dvou mládežnických organizací – Mladí křesťanští demokraté a Mladí lidovci.

„Nikdo z nás by před 2 lety neodhadl, že se KDU-ČSL jednoznačně vrátí do sněmovny, získá 3 mandáty v eurovolbách a výrazně uspěje v senátních a komunálních volbách 2014. Pardubický kraj a jeho představitelé na tom mají výrazný podíl," uvedl při svém vystoupení Radomil Kašpar, který byl krajským předsedou KDU-ČSL právě v tomto období.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kdu.cz

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Koudelka (Trikolora): Nový papež Lev XIV. a Brno

16:21 Koudelka (Trikolora): Nový papež Lev XIV. a Brno

Nový papež Lev XIV., občanským jménem Robert Francis Prevost, byl na Moravě a konkrétně v Brně.