Lipavský (Piráti): Babiš hazarduje s českou pověstí

14.10.2019 21:09

Andrej Babiš bude na zahraniční politice šetřit tak dlouho, až Česko prošetří k úplné mezinárodní bezvýznamnosti. Ministři za ANO dnes rozhodli, že Česká republika vydá na předsednictví nedostatečných 1,24 miliardy korun. Podhodnocený rozpočet je riskováním s mezinárodním renomé České republiky.

Lipavský (Piráti): Babiš hazarduje s českou pověstí
Foto: flickr.com
Popisek: Jan Lipavský (Piráti)

Česká republika bude v době předsednictví řídit stovky zasedání o závažných otázkách, jako je ekonomická spolupráce, bezpečnost nebo společná jednání o migrační politice.

Aktivní a plnohodnotné členství v EU je pro nás klíčové. A nejde jen o společné hodnoty, důstojnost či ochranu míru. Jde i o ekonomickou spolupráci. Vždyť Evropa představuje pro nás jako pro exportně orientovanou ekonomiku absolutně nejdůležitější trh. Vláda by se proto měla z předsednictví Evropské rady snažit vytěžit co nejvíce v náš prospěch.

Spíš to vypadá, že chceme zcela bez ambice české předsednictví jen jaksi přečkat nebo spíš přetrpět. Tento diletantský přístup rozhodně nepomůže obnovit špatnou reputaci, kterou Česká republika z celé řady důvodů v Evropě má a stejně tak nepomůže české zahraniční a evropské politice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

22:10 Korytář (ZpL): Článek pana Stránského přináší určité kouzlo nechtěného

Reakce na článek Korytář nenávistí zmítaný