Lipner (STAN): Každá krize je cesta k pozitivní změně

15.05.2020 7:36

Pandemie jasně ukazuje potřebu a sílu společenské solidarity. Bez fungujícího veřejného zdravotnictví bychom jí však nedokázali čelit. Také zavřené školy a omezená kultura nám teď důrazně připomínají, jak důležité pro společnost jsou. O veřejnou podporu a záruky nyní ovšem žádají i malé a velké firmy.

Lipner (STAN): Každá krize je cesta k pozitivní změně
Foto: STAN
Popisek: STAN
reklama

“Česko se dokázalo během jednoho týdne zmobilizovat a držet při sobě, šít roušky pro ostatní nebo nakupovat pro ohrožené seniory v sousedství. To vše dokazuje, že je možné tuto krizi společně překonat.  Je třeba ale nad věcmi přemýšlet. Nad tím, jaký bude mít krize dopad nejen ekonomický, ale i ekologický. Jak tohle všechno ovlivní fungování malých i velkých podniků a firem. Chovejme se zodpovědně, ještě není vyhráno. Čeká nás ještě dlouhá cesta, ale každá krize je cesta k pozitivní změně,“  zhodnotil současnou situaci předseda krajského výboru Jan Lipner.

Z veřejných rozpočtů jsou slibovány obrovské záchranné programy a další mají následovat. Objevují se přitom i tendence, které jdou proti spravedlivému řešení krize, jako například pokusy zabránit řešení klimatické krize nebo útoky na neziskové organizace. Ojedinělé nejsou ani snahy posílit už tak mocné ekonomické a politické hráče, kteří současnou situaci chápou jako příležitost.

Teď je ten správný čas apelovat na českou vládu, parlament, ale i na nás samotné.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

22:13 Jurka (ODS): Základní škola má halu dostat zpět na konci léta

Sportovní hala při Základní škole Purkyňova se zástupcům Jihomoravského kraje zamlouvala od začátku.…