Litoměřice: Obyvatele Severozápadu nejvíc trápí křižovatka u závor, po níž chodí děti do škol

15.09.2021 21:49

Zhruba dvě desítky obyvatel sídliště Severozápad (Družba) přišly ve středu 8. září na dětské hřiště v ulici Seifertova diskutovat s vedením města o životní úrovni v místě bydliště a návrzích na její zlepšení.

Litoměřice: Obyvatele Severozápadu nejvíc trápí křižovatka u závor, po níž chodí děti do škol
Foto: litomerice.cz
Popisek: Litoměřice

Nejvíc zde občany trápí frekventovaná křižovatka u pokratických závor, kudy chodí děti do škol.

Anketa

Jste pro povinné očkování seniorů proti covidu-19?

26%
70%
hlasovalo: 41409 lidí
Naopak spokojenost panuje se stavem chodníků nebo s klidem, který ve většině míst tohoto sídliště mají. Na akci za město dorazili místostarostové Karel Krejza a Lukas Wünsch, radní Filip Hrbek a Petr Hošek, dále zástupci odboru životního prostředí, městské policie a Zdravého města Litoměřice, které setkání zorganizovalo.

Názory na setkání bylo možno vyjádřit i prostřednictvím tzv. pocitové mapy lokality, na kterou lidé prostřednictvím barevných připínáčků označují místa, kde tráví volný čas, kde chtějí víc zeleně, kde by bylo potřeba něco opravit nebo kde se cítí nebezpečně. Z ní vyplynulo, že nejvíc volného času tráví právě na místě středečního setkání (výsledek je ovšem ovlivněn účastí obyvatel především z okolních ulic Seifertova a Heydukova, chyběli zde lidé z horní části sídliště v okolí Družby). Naopak nejvíc obav mají z cest svých dětí do škol Plešiveckou ulicí, kdy musejí přejít hůře přehledné křižovatky s ulicí 28. října (u bývalého Motodolu) a hlavně u pokratických závor. „V prvním případě by určitě pomohlo vyznačení parkovacích míst a přechodu pro chodce u tamní večerky,“ navrhl jedno z možných řešení strážník městské policie Robert Čelko.

Návrhy občanů zástupci městského úřadu průběžně zaznamenávali také na tabuli. Kromě zmíněné křižovatky u závor by zdejší obyvatelé rádi zrušili plot lemující bývalé kasárny v ulici Kamýcká. Od něj se totiž odráží hluk projíždějících automobilů, a navíc zakrývá postupně opravovanou lokalitu za ním. „Plot patří Ministerstvu kultury ČR, s nímž s panem starostou jednáme. Úřední cesta k odstranění je složitá, ale věříme, že k němu v dohledné době dojde. Je naším zájmem, aby rekonstruované domy byly vidět a místo se více provzdušnilo,“ vysvětlil radní Filip Hrbek.

Dále v průběhu diskuse zazněly návrhy na opravu herního prvku a výměnu písku na hřišti v Seifertově ulici, nahrazení nevyužívaných asfaltových ploch před vchody do domů zelení, výsadbu stromů v ulici Škroupova nebo úpravu prostor kolem viaduktu nad Kamýckou ulicí. „Za podněty děkujeme. V radě města se jimi budeme zabývat a hledat vhodná řešení,“ uvedli shodně místostarostové Karel Krejza a Lukas Wünsch.

Příští diskuse za účasti zástupců města se uskuteční v pondělí 13. září na Kocandě u ZŠ U Stadionu a ve středu 15. září na sídlišti Cihelna u restaurace Luna.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kupka (ODS): ČSSD pokračuje ve vyhlašování nesmyslných cest k řešení dostupného bydlení

18:09 Kupka (ODS): ČSSD pokračuje ve vyhlašování nesmyslných cest k řešení dostupného bydlení

Jan Hamáček včera v debatě stranických lídrů pohovořil o jednom z klíčových návrhů sociální demokrac…