Lobkowicz (TOP 09): Zavřít hranice nepomůže. Všechny evropské informační služby musí spolupracovat

17.11.2015 17:23

TOP 09 v Plzni uctila památku pařížských obětí

Lobkowicz (TOP 09): Zavřít hranice nepomůže. Všechny evropské informační služby musí spolupracovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslaw Lobkowicz

V sobotu se před Francouzskou Aliancí v Plzni konalo setkání k uctění památky pařížských obětí teroristických útoků. Vyjádřit Francii podporu a solidaritu přišel také předseda plzeňské TOP 09 a prezident Francouzské Aliance Ondřej Ženíšek společně s poslancem za Plzeňský kraj Jaroslavem Lobkowiczem a místostarostou centrálního plzeňského obvodu Radoslavem Škardou.

,,Jde o obrovskou tragédii. Pro mě osobně o to větší, že jsem v Paříži 10 měsíců pobýval, některá místa, kde došlo k útokům, moc dobře znám a mám tam plno přátel. Jak znám ale povahu Francouzů, tento barbarský teroristický čin zejména zvýší vzájemnou solidaritu. Francouzi jsou hrdým národem, který se nenechá zastrašit a to je podle mne momentálně velmi důležité.

Proto bych takový čin fanatických teroristů přirovnal k zákeřnému píchnutí do obrovského vosího hnízda, které obyvatele Francie, potažmo celé Evropy, ještě více sjednotí. Cílem tohoto odporného teroristického útoku nebyla pouze Paříž či Francie, ale všechny demokratické, svobodné země světa, v podstatě samotné základy demokracie, základy evropské kultury,“ uvedl předseda TOP 09 v Plzni Ondřej Ženíšek.

Jaroslav Lobkowicz přišel společně s manželkou Elizabeth Lobkowicz, původem Francouzkou. „Je to strašné, ale vlastně se to očekávalo. Teď by měli všichni, jak pozice, tak opozice, dělat něco proti tomu. Zavřít hranice nepomůže. Všechny evropské informační služby musí spolupracovat a dávat si informace, aby o nebezpečí věděly,“ uvedl Jaroslav Lobkowicz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Lidé mají objektivní pocit, že jim lžou

4:31 Filip (KSČM): Lidé mají objektivní pocit, že jim lžou

Koncem minulého týdne jsem si připadal jako v telefonní ústředně, měl jsem mnoho elektronické pošty,…