Lukša: Pozdní probuzení ministra Jurečky

19.07.2016 9:47 | Zprávy

Ministr Jurečka po dlouhé době pochopil, že malí pěstitelé či prodejci na farmářských trzích by nemuseli být zaneseni do systému elektronické evidence tržeb.

Lukša: Pozdní probuzení ministra Jurečky
Foto: top09.cz
Popisek: starosta Čeladné Pavol Lukša

Je úsměvné, že toto navrhuje ministerstvo zemědělství formou návrhu lidoveckého poslance. Při projednávání vládního návrhu EET Jurečka mlčel, a tak sotva schválený zákon dnes bude opravovat novelou. Jurečka mohl toto neuvážené zařazení připomínkovat již při základním projednávání na vládě.

Nic proti tomu, ale i já jsem jako mnozí jiní na tuto nesrovnalost v rámci drobných farmářů, pro něž může být EET likvidační či znamená zdražení jejich produktů pro kupující, upozorňoval. Vzhledem k velkým dovozům pěstitelských produktů ze zahraničí bude pro ně zdražení znamenat menší odbyt. Takže lepší pozdní probuzení ministra nežli žádné.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Komunisté

Myslíte, že SOCDEM pomůže se dostat Komunistům zpět do Sněmovny? Podle mě je to přesně naopak. A vás se ptám, proč myslíte, že řada voličů i dnes volí komunisty? Nemyslíte, že je to i vaší vinou, protože neumíte dělat sociální politiku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zwyrtek Hamplová: Návrh na zrušení pěti částí konsolidačního balíčku

17:04 Zwyrtek Hamplová: Návrh na zrušení pěti částí konsolidačního balíčku

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání Ústavního soudu na podnět části senátorů.