Luzar (KSČM): Zamyšlení nad budoucí generací

21.09.2018 4:34 | Zprávy
autor: PV

Při závěrečném čtení návrhu zákona o zpracování osobních údajů usilovali Piráti a Dominik Feri z TOP 09 o snížení minimální hranice pro vstup na sociální sítě z 15 let na 13 let, což umožňuje unijní nařízení. Prý proto, abychom nebyli před dětmi za „páprdy“ a „kašpary“ a byli alespoň trochu v souladu s realitou.

Luzar (KSČM): Zamyšlení nad budoucí generací
Foto: KSČM
Popisek: Leo Luzar, KSČM

Smutná podstata této reality ale vůbec není o věku těchto dětí. Sociální sítě, které jsou virtuálním propojením skupiny lidí, používají i děti mnohem mladší. Často s vědomím a souhlasem rodičů. I oni totiž vyrostli v tomto virtuálním světě nebo jej přijali, a tak jim to přijde normální. V éře moderních technologií děti začaly preferovat online přátelství proto, že to vlastně ani jinak neumí. Kamarádi, kteří bývají jen pár metrů od sebe, si píší místo toho, aby si popovídaly tváří v tvář, rodič napíše dítěti na facebooku, aby se přišlo naobědvat, přičemž stačí udělat pár kroků a oznámit to osobně.

Přitom je dětství obdobím, kdy se připravujeme na život, poznáváme nové věci, učíme se od našich vzorů, navazujme přátelství a prožíváme dobrodružství. A je tolik důležité, aby se toto všechno odehrávalo v reálném světě a ne v tom virtuálním. A tím nejdůležitějším, kdo může toto ovlivnit je nejen rodič, ale také prarodič. A to tehdy, když je dítě hodně malé, protože to bude naslouchat, puberťák už ne.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Macinka: V létě je horko, v zimě je zima, v noci je tma

16:04 Ministr Macinka: V létě je horko, v zimě je zima, v noci je tma

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k návrhu poslankyně Zelených, aby vláda řeš…