MD: Centrální registr řidičů - spolehlivý pomocník při výměně řidičských průkazů

13.10.2013 19:20

Výměnu řidičských nenechávejte na poslední chvíli, apeluje ministerstvo dopravy na řidiče už několik měsíců. Řada z nich však výměnu odkládá na poslední chvíli. Reálně jim hrozí, že výměnu do konce roku nestihnou, a to přestože úředníci k těmto úkonům na obcích využívají spolehlivé služby Centrálního registru řidičů, který funguje zcela bez potíží.

MD: Centrální registr řidičů - spolehlivý pomocník při výměně řidičských průkazů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr dopravy v demisi Zdeněk Žák
reklama

Centrální registr řidičů (CRŘ) je provozován jako nová aplikace ministerstva dopravy od 1. července 2006 s vysokou konzistencí dat, vysokou rychlostí podpory výkonu agend řidičů a dobrým uživatelským komfortem. Stabilita provozu už byla prověřena několika vlnami výměny řidičských průkazů. Po celou dobu existence, tedy šesti let, došlo pouze k jednomu výpadku.

Od svého vzniku CRŘ neustále rozšiřuje své služby. Jde například o automatickou podporu ověřování podkladů pro rozhodování úředníků, či evidenci přestupků.

CRŘ nijak nesouvisí s Centrálním registrem vozidel a je připraven poskytovat efektivní podporu i pro rozšířený provoz na pracovištích pro výměnu řidičských průkazů. Nemůže však být zárukou pro výměnu řidičského průkazu pro řidiče, kteří podají žádost na poslední chvíli. Ze zákona je totiž na vydání nového průkazu až dvacet kalendářních dní. Ten, kdo chce obdržet průkaz rychleji, může zažádat o tzv. blesk. V tomto případě mu bude nový doklad vydán do 5 pracovních dní po zaplacení částky 500 korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Ministerstvo dopravy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Myslíme na fyzické osoby, ale i na podnikatele

19:11 Ministryně Benešová: Myslíme na fyzické osoby, ale i na podnikatele

Vláda na svém úterním jednání schválila návrh zákona z dílny Ministerstva spravedlnosti – tzv. lex c…