MF: Podpis dohody o výměně informací v daňových záležitostech s Monackým knížectvím

15.08.2014 18:30

V minulých dnech byla v Monaku podepsána Dohoda mezi Českou republikou a Monackým knížectvím o výměně informací v daňových záležitostech.

MF: Podpis dohody o výměně informací v daňových záležitostech s Monackým knížectvím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Andrej Babiš
reklama

Za českou stranu dohodu podepsala paní Marie Chatardová, mimořádná a zplnomocněná velvyslankyně České republiky v Monackém knížectví, a za monackou stranu pan José Badia, ministr zahraničních věcí a spolupráce. Předmětem dohody je výměna informací vztahující se k vybraným daním stanoveným právními řády smluvních stran.

Přínosem uzavřené dohody je možnost dožádání příslušného orgánu smluvního státu o veškeré informace potřebné ke správnému zjištění, stanovení a zajištění úhrady daní. Informace získané na základě této dohody mohou být také využity v rámci odhalování daňové trestné činnosti jako tzv. operativní informace.

Jedná se o další účinný nástroj, na jehož základě je možné prověřit, jestli příjem nebo majetek českých daňových subjektů byl řádně zdaněn. Nezáleží tedy na tom, zda jsou potřebné informace v držení bank nebo jiných finančních institucí.

Česká republika tímto reaguje na nutnost posílení vzájemné výměny informací s jurisdikcemi s preferenčním daňovým režimem. Doposud bylo sjednáno třináct návrhů dohod o výměně informací. Dohoda s Monackým knížectvím je zatím posledním z nich, která dospěla do fáze schvalovacího procesu nutného k ratifikaci prezidentem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo financí

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Kdo nepoklekne ve jménu BLM, je na pranýři

16:48 Skopeček (ODS): Kdo nepoklekne ve jménu BLM, je na pranýři

Komentář na facebookovém profilu k politice prosakující do sportu.