MK: Program Podpora pro památky UNESCO na rok 2015

15.08.2014 13:47

Vyhlášení výběrového dotačního řízení OPP

MK: Program Podpora pro památky UNESCO na rok 2015
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr kultury Daniel Herman

Odbor památkové péče Ministerstva kultury vyhlašuje výběrové dotační řízení - Program Podpora pro památky UNESCO pro rok 2015.  

1. Na základě čl. 4 a 5 Úmluvy se každý smluvní stát zavazuje k povinnosti zabezpečit označení, ochranu, zachování, prezentování a předávání budoucím generacím světové kulturní a přírodní dědictví (definice v čl. 1 a 2 Úmluvy), které se nachází na jeho území. Vzhledem k těmto závazkům zřizuje Ministerstvo kultury program Podpora pro památky UNESCO (dále jen „Program“).

2. Pravidla pro poskytování dotací z Programu vycházejí z Příkazu ministra kultury č. 25/2010, kterým se stanoví pravidla poskytování neinvestičních a investičních dotací ze státního rozpočtu Ministerstvem kultury podle zákona č. 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a o změně některých souvisejících zákonů (rozpočtová pravidla), ve znění pozdějších předpisů, s výjimkou dotací na financování programů ve smyslu § 12 odst.1 zákona č. 218/2000 Sb., které jsou poskytovány podle tohoto zákona a vyhlášky č. 560/2006 Sb., o účasti státního rozpočtu na financování programů reprodukce majetku, ve znění pozdějších předpisů, a podle příslušných pokynů Ministerstva financí.

3. Dotace z Programu má za cíl podporovat rozvoj památek zapsaných na Seznamu nebo těch památek, u kterých byl podán návrh na nominaci mezinárodně předepsaným způsobem, nebo těch, u nichž se nominační dokumentace již zpracovává. Dotace z Programu finančně podpoří pouze ty projekty, které budou rozvíjet hodnoty, pro něž byla památka zapsána nebo nominována k zápisu na Seznam.

Důležité upozornění: Vyplněný formulář Žádosti pro dotace udělované v následujícím kalendářním roce lze podat do 30. 9. 2014.

Více informace a potřebné formuláře naleznete ZDE

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo kultury

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Vondrák: Velikost oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší se v našem regionu stále zmenšuje

10:01 Hejtman Vondrák: Velikost oblastí se zhoršenou kvalitou ovzduší se v našem regionu stále zmenšuje

Třinecké železárny a Moravskoslezský kraj uzavřely další dobrovolnou dohodu. Tou se obě strany zavaz…