MSp: Ministryně Helena Válková zamítla žádost Jiřího Kajínka o milost

29.07.2014 14:30

Ministryně spravedlnosti Helena Válková zamítla žádost Jiřího Kajínka o milost. Na doživotí odsouzený vězeň si odpykává trest za dvojnásobnou vraždu a pokus o další z roku 1993. Další trestná činnost odsouzeného spočívala v používání padělaných dokladů, pokusu o útěk z vazební věznice a opatření si a přechovávání několika střelných zbraní.

MSp: Ministryně Helena Válková zamítla žádost Jiřího Kajínka o milost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně spravedlnosti Helena Válková
reklama

Žádost o milost, kterou podal Jiří Kajínek, jeho sestra, advokát a několik dalších osob, postoupila ministerstvu spravedlnosti Kancelář prezidenta republiky v souvislosti s rozhodnutím prezidenta republiky o přenesení pravomoci v řízení o udělení milosti.

V řízení o udělení milosti pak bylo na ministerstvu spravedlnosti zjišťováno, zda v případě odsouzeného neexistují pro udělení milosti humanitární aspekty hodné zvláštního zřetele. Ministerstvo spravedlnosti však k takovému závěru nedošlo. Ministryně učinila rozhodnutí neudělit Kajínkovi milost také s ohledem na recidivu odsouzeného a mimořádnou závažnost jeho protispolečenského jednání, a s přihlédnutím k závěrům znaleckých posudků, podle nichž je resocializace odsouzeného prakticky vyloučena.

Jiří Kajínek vykonává trest odnětí svobody na doživotí od 22. srpna 2004, kdy vykonal předchozí trest odnětí svobody v délce trvání 11 let.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo spravedlnosti

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Gregorová (Piráti): I ty jsi Brusel

7:37 Gregorová (Piráti): I ty jsi Brusel

Evropská unie sbírá do prázdnin od všech občanů návrhy na své směřování. Europoslankyně Markéta Greg…