MŽP: Náměstek ministra Munzar předal ocenění v soutěži Stavba roku

13.10.2013 5:04

Náměstek ministra životního prostředí pro sekci úřadu ministerstva Vojtěch Munzar předal cenu ministra životního prostředí v soutěži Stavba roku 2012. Ministr jako vítězné projekty zvolil Vzdělávací a poradenské centrum Otevřená zahrada v Brně a City Green Court na pražské Pankráci.

MŽP: Náměstek ministra Munzar předal ocenění v soutěži Stavba roku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský

"Zvláštní Cenu ministra životního prostředí za energeticky úspornou stavbu získalo brněnské centrum Otevřená zahrada, protože v kategorii administrativních budov má nejnižší spotřebu primárních energií v České republice. Velkým přínosem této stavby je, že spotřebu energií v této budově mohou on-line sledovat studenti architektury a tak přispívá jak ke vzdělávání, tak k širšímu rozhledu mladých lidí v oblasti ekologie. Jsem velmi rád, že jsem mohl předat ceny autorům staveb, které pomohou snižovat zátěž pro naše životní prostředí, rozšiřují povědomí o důležitosti vnímat dopad na životní prostředí nejen u mládeže a zároveň také skvěle vypadají,“ říká náměstek Vojtěch Munzar.

V kategorii Ekologická stavba získala cenu budova City Green Court, která obdržela certifikaci LEED Platinum, a je tak jednou z ekologicky nejvyspělejších budov v České republice.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Ministerstvo životního prostředí

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KSČM: Kudy z nejhlubší krize v dějinách strany

4:31 KSČM: Kudy z nejhlubší krize v dějinách strany

Zpráva z jednání Pražské politicko-teoretické konference