Mach (Svobodní): Opět navrhuji uspořit v EU rozpočtu miliardu eur!

24.10.2015 8:34 | Zprávy
autor: PV

Europoslanci politické skupiny EFDD navrhují snížení unijního rozpočtu o téměř jednu miliardu eur. Letošní návrh unijního rozpočtu přitom počítá s výdaji ve výši téměř 155 miliard eur.

Mach (Svobodní): Opět navrhuji uspořit v EU rozpočtu miliardu eur!
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Mach, předseda Svobodných

Návrhy euroskeptiků představují pouhé 0,61 % z této částky. Nejde o tedy žádná dramatická čísla, spíše o naprosté minimum, které by mohli podpořit i spořivější poslanci z velké eurokoalice.

Úspory v rozpočtu EU navrhovali euroskeptici už loni

Už loni podali ve výboru na 150 pozměňovacích návrhů, které snižovaly různé kapitoly rozpočtu Evropské unie téměř o miliardu eur. Bohužel byli přehlasováni a výbor všechny pozměňovací návrhy zamítl.

Proto podávají poslanci EFDD 46 z těchto návrhů znovu, tentokrát na plénu Evropského parlamentu. Pozměňovací návrhy k rozpočtu smí podat skupina minimálně čtyřiceti poslanců, a právě Petr Mach (Svobodní) je jedním ze spolupředkladatelů těchto pozměňovacích návrhů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Emisní povolenky

Myslíte, že se blížíme k jejich zrušení? Já si to nemyslím. Nevím, co by se muselo stát, aby ke zrušení došlo. Vy ano? Vždyť o nich jako o řadě dalších věcí rozhodují nevolení lidé. Tak jak docílit toho, aby byli nahrazeni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Armáda potřebuje schopnosti, ne účetní triky

9:15 Vích (SPD): Armáda potřebuje schopnosti, ne účetní triky

Debata o obranných schopnostech České republiky musí být vedena realisticky a bez politické propagan…