Mach (Svobodní): Živnostníci se ozvali proti EET, přišla na ně Celní správa

02.07.2015 10:28 | Zprávy

Včera jsme se dozvěděli o dvou případech živnostníků, kteří se veřejně ozvali proti chystanému zavedení elekronické evidence tržeb (EET), a byli za to postiženi kontrolou Celní správy.

Mach (Svobodní): Živnostníci se ozvali proti EET, přišla na ně Celní správa
Foto: Daniela Černá
Popisek: Petr Mach

"Výprodej Babišových výrobků, příště u nás najdete zboží od slušných výrobců!“ napsal v půlce června na výlohu své restaurace v Pardubicích majitel Daniel Pudil. Prakticky okamžité poté k němu přišli na kontrolu celníci. (píšou o tom dnešní Novinky - článek najdete ZDE).

Vzápětí nás exkluzivně informovala živnostnice Petra Fenclová, že i ona se před pár dny stala terčem kontroly právě Celní správy! "Našli nedoclenou částu týkající se dopravy zboží za rok 2013. Šlo o chybu celní deklarace přepravní firmy. Kontrola proběhla 22. 6. 2015, a to zcela bez mého vědomí!" sdělila nám před malou chvílí P. Fenclová a poskytla nám také Výzvu od Celního úřadu Praha Ruzyně ze dne 22. 6. 2015 (zahájení daňového řízení).

Ve stručnosti - přepravní firma tehdy udělala chybu ve výpočtu základu pro vyměření DPH (což nyní firma p. Fenclové přiznala s tím, že penále za tuto svou chybu samozřejmě uhradí; penále činí 93 Kč a doměřená DPH 463 Kč). "Nikdy jsem žádnou takovou kontrolu neměla, poněkud mě to překvapilo," řekla nám Petra Fenclová.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

vstup do vlády

Jaké jsou vaše 3 hlavní podmínky, přes které nejede vlak, a za jakých byste šli do vlády s ODS a spol? Nebo s ODS už nikdy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Majerová (Trikolora): Tragická realita naší současnosti

13:09 Majerová (Trikolora): Tragická realita naší současnosti

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k agresivitě a potlačování svobodné diskuse