Machovský (Trikolóra): Američané by měli Donaldu Trumpovi poděkovat. A jejich ekonomika také

24.01.2021 15:39

V posledních dnech a týdnech se média předháněla v tom, kdo vylíčí Donalda Trumpa v horších barvách. Realita jeho éry je však jiná.

Machovský (Trikolóra): Američané by měli Donaldu Trumpovi poděkovat. A jejich ekonomika také
Foto: archiv P. Machovský
Popisek: Petr Machovský
reklama

Prezident Trump vykonal mnoho pozitivního a ostatně i naše média o jeho úspěších občas i objektivně informovala. Třeba server Idnes.cz v minulých čtyřech letech publikoval hned několik nezaujatých článků. Například v prosinci 2019 to byl článek s titulkem "Trumpova Amerika vzkvétá. Ekonomiku tlačí levné úvěry a malá nezaměstnanost" (1).

To samé platí pro Lidovky, které v květnu 2019 vydaly článek s titulkem "Nezaměstnanost v USA je nejníže za téměř půl století. Příznivý stav ekonomiky posílí Trumpa" (2).

Ještě o dva roky dříve se Trumpovi podařilo prosadit daňovou reformu, která dle Hospodářských novin snížila daně 95% Američanům (3). To znamená, že většině obyvatel USA zůstalo ve vlastní kapse více peněz. Hrozné, viďte?

Na historickém minimu bylo dle bilančního článku Hospodářských novin z listopadu 2020 i procento Američanů pod hranicí příjmové chudoby (4).

Těch vynikajících ekonomických ukazatelů by se dalo najít jistě víc, ale myslím, že na ukázku to stačí. Snad bych ještě do toho seznamu úspěchů přidal, že na rozdíl od většiny svých předchůdců nerozpoutal žádný válečný konflikt.

Jenom proto, že si Trump dovolil vyjadřovat pochybnosti o férovosti voleb, kritizoval média a ilegální migraci , je ten nejhorší z nejhorších. Už se úplně zapomnělo na to, že demokraté s podporou médií zpochybňovali jeho mandát po celé čtyři roky. S dětinským vysvětlením, že mu volby vyhrál Putin a jeho trollové.

No nic, Amerika se dle mého názoru vydala s Bidenem na cestu k socialismu. Kdo chce kam, pomozme mu tam. My, kteří se socialismem máme své zkušenosti, jen nevěřícně zíráme. Snad aspoň historie bude hodnotit éru Donalda Trumpa objektivněji a pozitivněji. Pětačtyřicátý prezident Spojených států si to nepochybně zaslouží.

(zdroje: 1) ZDE, 2) ZDE, 3) ZDE a 4) ZDE)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pikal (Piráti): Nerušit to, co není rozbité

17:08 Pikal (Piráti): Nerušit to, co není rozbité

Projev na 89. schůzi Poslanecké sněmovny 4. března k návrhu změny zákona o volbách do parlamentu Čes…