Macků (KDU-ČSL): Nový tržní řád v Dačicích

22.11.2020 7:37

Dačičtí radní na svém 61. zasedání, které proběhlo dne 10. listopadu 2020, schválili nový tržní řád, který je vydáván formou nařízení rady města.

Macků (KDU-ČSL): Nový tržní řád v Dačicích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Tento dokument vychází z dosud účinného nařízení a nově vymezuje plochy pro prodejní místa a předsunutá prodejní místa s tím, že se v definici upřesňuje, že předsunutým prodejním místem jsou v souladu s judikaturou i případy vyvěšování zboží na fasádách, oknech a dveřích apod. Místa, kde je prodej formou předsunutých míst možný, jsou konkrétně vymezena. Zároveň je tato forma prodeje výslovně zakázána na Palackého náměstí. „Již poměrně dlouhou dobu nás trápila úprava některých provozoven, které dačické náměstí hyzdily. Hledali jsme proto cestu, jak bychom to mohli změnit“ přiblížil starosta Karel Macků.

„Ve spolupráci s odborem správy majetku byla provedena aktualizace míst pro nabídku zboží a služeb ve městě. Doufáme, že se nyní podaří nevzhledně obložené prodejny usměrnit a místo spousty křiklavě barevného zboží budou opět vidět v některých místech i historické a pěkné fasády domů“ doplnil Macků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Od vlády je opovážlivost takový návrh předkládat

22:48 Stanjura (ODS): Od vlády je opovážlivost takový návrh předkládat

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 ke krizovému zákonu