Macura (ČSSD): Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje

21.5.2022 6:41 odp.

Tržní ceny rodinných domů a pozemků v Česku i nadále rostou. V závěru loňského roku se podle odborníků zvýšily zhruba o dvacet procent.

Macura (ČSSD): Bohumín i přes nárůst cen nemovitostí své parcely nezdražuje
Foto: ČSSD
Popisek: ČSSD

Město Bohumín přesto ponechává vyvolávací cenu za kompletně zasíťované stavební parcely v lokalitě Petra Cingra na 1 089 korunách za metr čtvereční. Jednu z posledních možností výhodně pořídit místo pro stavbu rodinného domu budou mít lidé v pondělí 23. května. 

Anketa

Jste ochotni alespoň částečně omezit topení, ježdění autem či užívání klimatizace, abyste pomohli Ukrajině proti Putinovi?

2%
97%
hlasovalo: 35344 lidí

V nabídce je 7 stavebních parcel o výměře od 1 015 m² do 1 138 m². Ty budou napojeny na inženýrské sítě, tedy na vodovod, kanalizaci, elektřinu a plyn. Radnice do konce letošního roku zajistí i vybudování kompletní infrastruktury včetně dešťové kanalizace, silnic, chodníků a veřejného osvětlení.

V minulých kolech licitace už město prodalo 21 parcel, tedy více než polovinu ze všech nabízených. Utržilo za ně přes 32 milionů korun. Průměrná cena za metr čtvereční dosáhla v dražbách zhruba 1 500 korun. „Od prodeje podobných pozemků ve Slunečné ulici v Záblatí před pěti lety vzrostly ceny téměř dvojnásobně a zdražování zdaleka nekončí. My přesto ponecháváme vyvolávací cenu našich parcel na velmi přijatelné úrovni 1 089 korun za metr čtvereční, aby na ně lidé finančně dosáhli. Navíc se ukazuje, že zájemci v současné době preferují kompletně zasíťované pozemky. To vše naše nabídka splňuje," uvedl místostarosta Bohumína Lumír Macura.

Jak ukázaly předchozí licitace, zájem o parcely mají zejména místní obyvatelé, případně lidé žijící v těsné blízkosti Bohumína. „Dokazuje to, že naše město má v okolí dobré jméno a lidé jej vnímají jako perspektivní adresu. Do projektu zasíťování pozemků pro rodinné domy jsme se pustili právě z toho důvodu, abychom atraktivitu Bohumína ještě zvýšili. Proto jsme při přípravě mysleli i na zkulturnění celého okolí. Vznikne tu rozsáhlý parčík určený k procházkám, dvě hřiště či umělý kopec určený k hrátkám dětí,“ popsal Macura s tím, že prostor doplní retenční nádrž zakomponovaná do krajiny jako estetický vodní prvek.

Pondělní licitace 7 pozemků se konají v hlavní budově Městského úřadu Bohumín ve velké zasedací místnosti A230 v prvním patře. Zájemci musí před začátkem dražby vyplnit přihlášku a složit licitační jistotu ve výši 100 tisíc korun na účet města. „Noví majitelé pozemků na nich musí do pěti let postavit rodinný dům, jinak jsou povinni zaplatit sankci ve výši 200 tisíc korun. Jde o pojistku proti spekulativním nákupům. Licitace se mohou zúčastnit pouze fyzické osoby a navíc platí, že na jednom pozemku lze postavit výhradně jeden rodinný dům,“ doplnil vedoucí majetkového odboru bohumínské radnice Jan Przeczek.

Veškeré informace o průběhu licitačního řízení a podmínky uzavření kupní smlouvy najdou zájemci na webových stránkách města, případně se mohou obrátit na Janu Holeszovou, 596 092 228, holeszova.jana@mubo.cz a Danielu Břuskovou, 596 092 229, bruskova.daniela@mubo.cz, radniční budova B (kanceláře 103 a 104).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
JUDr. Jiří Pospíšil byl položen dotaz

Dozimetr

Dobrý den, každý den na Vás v kauze Dozimetr vyplouvají nové a nové nepříjmené informace. Zdá se, že jste v té obří chobotnici měl také své chapadlo. Netvrdím, že jste se dopustil korupce, to si nemyslím ani o Gazdíkovi, ale ten aspoň částečně přijal zodopovědnost a rezignoval. Co vy?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Balaš: Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám

22:24 Ministr Balaš: Žádnou revoluci ve školství v plánu nemám

Vladimír Balaš se ujal funkce ministra školství