Malačka (ČSSD): Loucký klášter bude mít dalších 23 nových oken

27.03.2021 14:58

Do konce října letošního roku bude mít Loucký klášter další nová okna, opraví se také jedny vrata. Zasadilo se o to vedení města, které schválilo letošní, v pořadí již sedmou, etapu výměny oken. Letos se bude pracovat na severní části Louckého kláštera (na straně z ulice Klášterní).

Malačka (ČSSD): Loucký klášter bude mít dalších 23 nových oken
Foto: Facebook
Popisek: Jakub Malačka

„Do Louckého kláštera budeme chtít i nadále postupně investovat a hledat i dotační možnosti. Na výměně oken a revitalizaci Louckého kláštera pracujeme kontinuálně, a to od roku 2016, za tuto dobu jsme vyměnili již 187 oken. Loucký klášter je totiž národní kulturní památkou a jednou z dominant našeho města, proto mu věnujeme odpovídající pozornost a péči,“ dodal starosta města Jakub Malačka.

V rámci výběrového řízení bylo osloveno 5 firem, přičemž z e-aukce vzešla jako vítězná firma Pavel Pigl – Truhlářství. Město hodlá zainvestovat do opravy 2,8 milionů korun. Stejně jako v předchozích letech bude žádat o dotaci z Ministerstva kultury (z Programu záchrany architektonického dědictví).

Všechny repliky oken, jejich materiál i barevnost vychází z historických podkladů a jejich vzhled museli schválit památkáři. Okna jsou kastlová s otevíráním dovnitř a jsou vyrobena z masivu modřínu s nátěrem v barvě matné slonové kosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

22:21 SPOLU: Rok po ekologické havárii na Bečvě chceme znát jasné viníky

Je to rok od ekologické havárie na řece Bečvě, při které jedovaté chemikálie zamořily 40 kilometrů t…