Malačka (ČSSD): Na Hatích vznikne mobilní testovací místo. Sloužit má hlavně pendlerům

08.02.2021 18:20

V souvislosti s opatřeními, která proti šíření koronaviru zavádí Rakousko a která nově znamenají pro pendlery pravidelné předkládání negativních antigenních nebo PCR testů, zřídí město Znojmo ve spolupráci se Společností Podané ruce o.p.s. mobilní testovací místo na Hatích, a to na parkovišti u muzea Terra Technica. Mobilní testovací místo bude fungovat od středy 10. února.

Malačka (ČSSD): Na Hatích vznikne mobilní testovací místo. Sloužit má hlavně pendlerům
Foto: Facebook
Popisek: Jakub Malačka

„Chtěl bych poděkovat všem zúčastněným subjektům za spolupráci, díky které můžeme v řádu dnů nabídnout testování převážně pendlerům přímo na hranicích.

Anketa

Mělo by Česko nasadit ruskou vakcínu Sputnik V ještě před jejím schválením orgány EU?

92%
8%
hlasovalo: 14285 lidí

Jednali jsme i o navýšení testovacích kapacit na místech, která už ve Znojmě fungují, ale to nešlo. Proto jsme se rozhodli pro mobilní testovací místo, které bude provozovat Společnost Podané ruce. Velké díky za spolupráci patří muzeu Terra Technica za poskytnutí prostoru parkoviště a přívod elektřiny a také obci Chvalovice,“ říká starosta Znojma Jakub Malačka.

„Považujeme intenzivní testování za jedinou okamžitou preventivní možnost, abychom zmírnili nebo i zastavili třeba i ve městě Znojmě další množství zbytečných úmrtí,“ říká ředitel Společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil a dodává: „V tuto chvíli mohou všichni lidé 16let a starší každé 3 dny mít možnost se otestovat zdarma. Když bude velký zájem o tuto službu, jsme připraveni pomoci a službu případně rozšířit podle potřeb města."

Provozní doba mobilního testovacího místa bude následující:

Pondělí 15:00 – 20:00
Středa 12:00 – 17:00
Sobota 8:00 – 13:00

„Registrace bude možná předem, abyste se přímo na místě nemuseli zdržovat papírováním. Výsledky obdržíte online, takže opět odpadne čekání na výsledek. Bližší informace ještě uveřejníme. Doporučuji sledovat mj. web ZDE,“ dodává starosta Malačka. Antigenní testy jsou hrazené z veřejného zdravotního pojištění.

Testování nabízí i rakouská vláda. Seznam míst v Dolním a Horním Rakousku najdete ZDE a ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zdechovský (KDU-ČSL): Nechtěl bych být v kůži Mynáře.

22:33 Zdechovský (KDU-ČSL): Nechtěl bych být v kůži Mynáře.

Komentář na facebookovém profilu ke hradnímu kancléři Mynářovi.