Míra jejich ohlasu v dobovém veřejném mínění byla i mírou úspěšnosti pořádaného podniku v české společnosti. Co platilo v minulosti, je ostatně uznáváno s jistými korekcemi i dnes.
„S těžkým srdcem se loučíme s T. G. Masarykem. Děkujeme mu za všechno, co dal všem národům tohoto státu a tomuto státu. Děkujeme mu také za to, že nám dal v Edvardu Benešovi svého pokračovatele, který je naplněn jeho ideami, věrně je opatruje a v jeho duchu pokračuje. Děkujeme mu také za to, že miloval věc dělnictva, že nad ním držel ochrannou ruku a vždycky se k dělnictvu hlásil. V čestné knize socialismu bude jméno Masaryk zářit příštím pokolením jako nádherný symbol opravdového lidství, fanatické lásky k pravdě, hrdinné odvahy k činu a lásky k slabým a utiskovaným.“ Ludwig Czech, Dni žalu, Praha 1937
„Prezidente Osvoboditeli, odkazu, který jste vložil do našich rukou, věrni zůstaneme.“ Edvard Beneš v závěru smutečního projevu 21. září 1937
Pokud v dávnější minulosti pořádaly korporace nebo politické strany významnější celočeská nebo celostátní československá setkání, nemohla se obejít bez triumfálních pochodů centrem matky českých, moravských i slezských měst. Míra jejich ohlasu v dobovém veřejném mínění byla i mírou úspěšnosti pořádaného podniku v české společnosti. Co platilo v minulosti, je ostatně uznáváno s jistými korekcemi i dnes.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: cssd.cz