Malý (Svobodní): Jak Praha utrácí, nebo dokonce rozkrádá naše daně - lavičky

26.09.2018 17:21 | Zprávy
autor: PV

Umělecká díla do veřejného prostoru patří. I když člověk někdy pochybuje, co vše je dnes uměleckým dílem. Už naši dědové realizovali umělecká díla zkrášlující město ze sbírek. Městské části Prahy však ne.

Malý (Svobodní): Jak Praha utrácí, nebo dokonce rozkrádá naše daně - lavičky
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.

Červená lavička v Praze 6 – Dejvicích stála 850 tisíc. Nikoli ze sbírky, ale z našich daní a podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře za TOP09 možná bude stavět další - zase z našich daní. Jenže to není vše. Podívejme se na to i na lavičku blíže. Před pár dny jsem se potkal s člověkem, který byl pověřen výrobou a realizací lavičky a vymyslel kotvení. Za veškerou práci vystavil fakturu ve výši 150.000,- Kč. Radnice Prahy 6 však zaplatila 850 tisíc. Kam se vypařilo těch 700 tisíc z našich daní. To ale stále ještě není vše. Dovolím si odcitovat vysvětlení ceny, kterou Ondřej Šrámek, tiskový mluvčí Prahy 6 vysvětlil takto - cituji:

"Cena lavičky je tvořena ze dvou částí. Jedna část je za umělecké dílo a ta druhá za kvalitní ukotvení do země. Samotné dílo vyšlo na 500 tisíc korun. Tato částka zahrnovala cenu za vítězství v architektonické soutěži, výkresovou a realizační dokumentaci, výrobu díla a honorář pro autory, jimž byli Petr Pištěk a Lea Dostálová. Zbylých 350 tisíc korun zaplatila radnice za zakotvení a úpravu okolí, které bylo potřeba před usazením lavičky provést."

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Petra Prokšanová byl položen dotaz

Komunisti

Co dobrého je podle vás na době, kdy tu vládli komunisté? Ano SSR nás osvobodil, protože taková byla dohoda a měl na tom vlastní zájem, a to zmocnit se nás. Demokracie a svoboda pak nenastaly, což je to hlavní, ale konaly se politické procesy a vůbec o všem rozhodovala stranická knížka. Vy tvrdíte, ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

20:05 Peštová (ANO): Odešli ti, kteří byli dosazeni

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…