Malý (Svobodní): Jak Praha utrácí, nebo dokonce rozkrádá naše daně - lavičky

26.09.2018 17:21

Umělecká díla do veřejného prostoru patří. I když člověk někdy pochybuje, co vše je dnes uměleckým dílem. Už naši dědové realizovali umělecká díla zkrášlující město ze sbírek. Městské části Prahy však ne.

Malý (Svobodní): Jak Praha utrácí, nebo dokonce rozkrádá naše daně - lavičky
Foto: Svobodní
Popisek: Svobodní, logo.
reklama

Červená lavička v Praze 6 – Dejvicích stála 850 tisíc. Nikoli ze sbírky, ale z našich daní a podle starosty Prahy 6 Ondřeje Koláře za TOP09 možná bude stavět další - zase z našich daní. Jenže to není vše. Podívejme se na to i na lavičku blíže. Před pár dny jsem se potkal s člověkem, který byl pověřen výrobou a realizací lavičky a vymyslel kotvení. Za veškerou práci vystavil fakturu ve výši 150.000,- Kč. Radnice Prahy 6 však zaplatila 850 tisíc. Kam se vypařilo těch 700 tisíc z našich daní. To ale stále ještě není vše. Dovolím si odcitovat vysvětlení ceny, kterou Ondřej Šrámek, tiskový mluvčí Prahy 6 vysvětlil takto - cituji:

"Cena lavičky je tvořena ze dvou částí. Jedna část je za umělecké dílo a ta druhá za kvalitní ukotvení do země. Samotné dílo vyšlo na 500 tisíc korun. Tato částka zahrnovala cenu za vítězství v architektonické soutěži, výkresovou a realizační dokumentaci, výrobu díla a honorář pro autory, jimž byli Petr Pištěk a Lea Dostálová. Zbylých 350 tisíc korun zaplatila radnice za zakotvení a úpravu okolí, které bylo potřeba před usazením lavičky provést."

Pan mluvčí buď lže, nebo nezná fakta, o kterých hovoří. Všimli jste si? Jedna částka je podle něj za ukotvení, druhá za dílo. Jenže to dílo včetně ukotvení stálo jen 150 000. Kam tedy zmizelo těch 700 tisíc z našich daní? Na odměnu za nápad, nebo dokonce jinam? Když jsme u těch laviček, pojďme se podívat ještě na jednu ze dvou, také v Praze 6, Na Petřinách. Zde stála dvě umělecká díla půl milionu. Jak jinak, opět z našich daní. Hospodaření městské části je jedna z věcí, které bych se rád v případě zvolení věnoval.

Nezapomeňte na to, jak hospodařili vaši radní u voleb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Thoma: Projednání návrhu zadání územního plánu možná zbrzdí covid

22:41 Thoma: Projednání návrhu zadání územního plánu možná zbrzdí covid

Veřejnost podávala připomínky k návrhu zadání nového územního plánu Českých Budějovic do středy 27. …