Malý (Trikolora): Máme ještě svoji vlast? Prosím, zkuste se zamyslet nad těmito řádky

07.01.2023 10:44 | Komentář

Čestná stráž na nádvoří Pražského hradu přináší státní vlajku k slavnostnímu vztyčení. Není to vlajka naší vlasti, ale vlajka Ukrajiny. Do února 2022 i podle našich médií Ukrajiny fašistické a zkorumpované.

Malý (Trikolora): Máme ještě svoji vlast? Prosím, zkuste se zamyslet nad těmito řádky
Foto: archiv M. Malý
Popisek: Mchal Malý

Když jsem tu fotografii uviděl, napadlo mě, kde je ten český lev, kde je ta česká hrdost? Kde je naše vlast?

Jsme prodejný národ, podléhající mediální masírce a většinovému mínění, opět tvořenému mediokracií, která rozhoduje volby. Jen vzpomeňte, jak před lety 300 tisíc lidí na Václaváku demonstrovalo proti Kalouskovi a za čtyři roky ti samí lidé na Václaváku volali "Kalousek na Hrad"

Naši politici hovoří o tom, že “prosperující, svobodná a stabilní Ukrajina je v našem zajmu.” Není někde chyba? Neměla by mít pro naše politiky prioritu prosperující, svobodná a stabilní Česká republika? Nepatříme na Západ, ale do naší svobodné země. Nejsme Ukrajina.

"Vykoukla" na mě i fotografie Václavského náměstí po atentátu na Heydricha, na kterém hajlovalo 200 000 Čechů. Tak se ptám, existuje skutečně ta česká hrdost a vlastenectví? Ano, můžete namítnout, že před těmi osmdesáti lety byla jiná doba.

Anketa

Kdo by hájil ČR před Bruselem lépe?

hlasovalo: 27252 lidí

Jen si vzpomeňte, jak tento národ před svými, většinou cizími mocnostmi a medii dosazenými vůdci "hajloval" na Václaváku a následně je na stejném místě zatracoval. Havel, Klaus, Zeman.... Tento národ ale především zatratil sám sebe. Nás. Čechy. Udělal ze sebe tupé slouhy.

Jste si ale jisti, že tehdy byla ta doba opravdu jiná? Neděje se dnes to samé, jen s jinými nástroji a jinými (ale podobnými) hesly a stejným cílem? Historie se opakuje. Není ta "jednotná Evropa" bez hranic obdobou toho, o čem tehdy jeden pán s knírkem snil? Jen se ptám. Zmanipulováni tleskáme návratu fašismu a s oprátkou na krku jsme vděčni za jahody v zimě.

Náš národ zatratil a zradil sám sebe. Je mi smutno, ale náš národ si zřejmě nezaslouží nic jiného, než čeho se mu dostává.

Článek byl převzat z Profilu Michal Malý

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

Mgr. Lubomír Metnar byl položen dotaz

Bude válka?

Podle Řehky je válka Ruska s NATO možná. Možné v životě vše, to je pravda. Nakolik je ale podle vás taková válka pravděpodobná? A nebyla by to třetí světová? Nechci nic zlehčovat, ale nesnaží se tak Řehka ospravedlnit jen rekordní výdaje na obranu, minimálně s nimi přichází v době, kdy vláda potřebu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: Výslech, kdo, jak a proč hlasoval, je konec demokracie, senátorko Němcová

23:02 Senátorka Kovářová: Výslech, kdo, jak a proč hlasoval, je konec demokracie, senátorko Němcová

Projev na 12. schůzi Senátu ČR 31. května k žádosti o vyslovení souhlasu Senátu Parlamentu České rep…