Malý (Trikolora): Policejní provokace před budovou Národního muzea je na demisi ministra Rakušana

13.03.2023 9:09 | Komentář

Z médií jsme se dozvěděli, že se demonstrace na Václavském náměstí zúčastnily tisíce lidí, a pak se stovky demonstrantů snažily vniknout do budovy Národního muzea a strnout vlajku Ukrajina. Dále jsme se dozvěděli, že se děkan VŠE doc. Ing. Miroslav Ševčík, CSc., pokusil prý vniknout do budovy Národního muzea, a podílet se tak na sundání vlajky.

Malý (Trikolora): Policejní provokace před budovou Národního muzea je na demisi ministra Rakušana
Foto: archiv M. Malý
Popisek: Mchal Malý

Tak se podívejme na to, jak to bylo. Na Václavském náměstí se demonstrace nezúčastnily tisíce, ale desítky tisíc lidí. Před budovou Národního muzea nebyly stovky lidí, ale desítky. Na budovu nijak neútočili a ani na policisty. Stáli v hloučku před policisty pod budovou a dožadovali se sundání vlajky Ukrajiny verbálně, jinak byli v klidu. Měli transparenty „stop válce“ a české vlajky.

V jednu chvíli vyšel z budovy NM muž v hnědé kukle a vydal policistům pokyny. Ti bezprostředně poté zaútočili na stojící skupinu lidí, a vyvolali tak potyčku. Podle videa šlo o aktivitu policie a zahájení fyzického násilného střetu z její strany. Docent Ševčík se nijak nesnažil vniknout do budovy, dění pouze natáčel na mobil a snažil se pomoci policií zraněnému člověku a uklidnit nastalou situaci. Podívejte se na video ZDE.

Anketa

Jakou školní známkou hodnotíte prezidentství Miloše Zemana?

20%
59%
6%
7%
8%
hlasovalo: 26126 lidí

Policie zaútočila na protestující včetně docenta Ševčíka a zřejmě i zástupce tisku (ZDE). Přesto média docenta Ševčíka dehonestují titulkem článku jako například ZDE. Naprosto skandální je v této souvislosti titulek serveru forum24.cz s fotofrafií pod ním (ZDE). Přes tato fakta je hlouček lidí démonizován a docent Ševčík skandalizován a pozván k rektorovi VŠE na „kobereček“.

Již před demonstrací zazněla varování, že dojde k provokaci, a bohužel se tak stalo. Je smutné, že k tomu došlo, a ještě smutnější je, že potyčku vyvolala na pokyn muže v civilu sama policie, respektive její zásahová složka. To je pomáhat a chránit? Komu? Vládě proti lidu této země? Takže, abyste věděli: Republiku nedáme! Svobodu si nenecháme vzít! Ševčíka nedáme!

Policie bije naše ženy?

Policie zasáhla proti lidem, kteří ve skutečnosti požadovali, aby státní instituce dodržovala při vyvěšování vlajek Zákon o státních symbolech a diplomatické protokoly. Místo aby policie vstoupila v jednání s představiteli Národního muzea a zjednala nápravu, tak napadla občany, kteří tuto nápravu požadovali. Následoval i nevyprovokovaný brutální zásah.

Požaduji nejen za nedělní akci, ale i za předchozí kroky ministra vnitra a Vlády Petra Fialy demisi vlády včetně ministra vnitra, médii spojovaného s organizovanou trestnou činností. Nesmíme nečinně přihlížet nastolování novodobé totality! Lidé odmítají nástup novodobé totality, odmítají válku a podporu její eskalace ze strany vlády dalším vyzbrojováním!

Článek byl převzat z Profilu Michal Malý

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

spory v armádě

co si o nich myslíte, konkrétně o Černochové a Řehkovi? jak vnímáte paní minstryni?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Hnutí SPD je zásadně a dlouhodobě proti přijetí eura v České republice!

12:04 Rozvoral (SPD): Hnutí SPD je zásadně a dlouhodobě proti přijetí eura v České republice!

To, že euro nelze udržet v tak rozdílných ekonomikách, jako je Německo, Rumunsko nebo Řecko, se vědě…