Malý (Trikolora): Ukrajina prohraje, obětovali jsme ji svým pokrytectvím

12.01.2023 9:09

Tím myslím všechny, co toto zvěrstvo vyprovokovali, dopustili, podporovali a ignorovali. To, co se dnes děje na Ukrajině, je smutné, a zejména zrůdné s ohledem na ty stovky vojáků a civilistů, které denně umírají v tom nesmyslném vraždění, vyprovokovaném USA za vydatné pomoci EU a bohužel i Petra Fialy a naší vlády.

Malý (Trikolora): Ukrajina prohraje, obětovali jsme ji svým pokrytectvím
Foto: archiv M. Malý
Popisek: Mchal Malý

Je to zrůdné proto, proč k tomu došlo. Ukrajině docházejí zbraně i vojáci a svět i z ekonomických důvodů omezuje její podporu. Znamená to jediné - ač nejsem zastáncem Ruska, Ukrajina spěje k prohře. Ke kruté prohře. Propaganda sice rok hlásá, jak je Rusko v ekonomickém rozvalu, jak má zastaralé zbraně, ale vidíme opak těchto prohlášení.

Svět se zbavil zastaralých a nepotřebných zbraní, poslal je na Ukrajinu, aby mohl vyrobit nové. Svět Ukrajině na nákup těch zbraní půjčil, a tak si ji následně, v rámci splátek, bude ekonomicky a mocensky porcovat. Ukrajina už nikdy nebude to, co byla, a svět také ne.

Žádný reálně smýšlející člověk a politik nevěří v konečné vítezství Ukrajiny, snad mimo snílky či idioty typu Fialy a Černochové, kteří nás do této absurdní a nesmyslné války zatáhly. Přitom všichni ignorovali, co se na Ukrajině dělo od roku 2014.

Světu, tedy spíše USA nešlo o nic jiného než tohle vraždění vyprovokovat, aby posunul NATO blíž k Rusku, aby Rusko ekonomicky oslabil přesto, že je na něm surovinově závislý. Aby oslabilo Evropu. Migrací a zapojením se do války. Ostatně, o ty suroviny světu jde. Američanům jde o oslabení nejen Ruska ale i Evropy, která mu na jeho politiku naskočila.

Denně mám přístup k objektivním informacím z fronty, denně vidím, jak jsou naprosto brutálně vražděni lidé na obou stranách. Vidím videa o vraždění zajatců i civilistů, s podivem, v drtivé většině jednou stranou. Vidím tetování se svastikami, hajlování v ulicích, na sportovištích. Bohužel to nejsou FAKE.

A tak se ptám, nešlo by ustoupit z té nesmyslné jednostranné propagandy, z toho vyzbrojování a podpory dalšího vraždění, z toho zamlčování faktů a příčin? Nebylo by smysluplnější a zejména čestnější namísto válečné rétoriky a vyzbrojování tlačit obě strany k ukončení konfliktu?

Svět podporoval národnostní konflikt v Jugoslávii a vojensky jej podporoval stejně, jako dnes na Ukrajině. Okleštil a zradil Srbsko a vytvořil Kosovo, ale dnes neuznává Krym. Nakonec „akceptoval“ a potvrdil rozdělení Jugoslávie. Pokud stejně nepřistoupí k „rozdělení“ Ukrajiny, opak toto zlo, toto vraždění neskončí.

Anketa

Koho nejvíc chcete ve 2. kole volby prezidenta?

hlasovalo: 33840 lidí

To, co jsem napsal není v žádném případě obhajoba Ruska, to je obhajoba rozumu, protože chci, aby skončilo to vraždění nevinných. Bylo by dobré pochopit, že skutečným agresorem není Rusko (aniž bych se jej jakkoli zastával), ale USA. A pro naši vládu: přestaňte blekotat, že patříme na Západ, protože patříme do České republiky. Ani na Západ, ani na Východ!

Ta koláž, doprovázející můj dnešní článek je plně vypovídající. Prosím, pochopte to a postavte se podle zdravého rozumu jak k vládě, tak k bohužel taškařici, kterou se stala volba prezidenta ČR. Ne, neomlouvám v žádném případě Rusko, ale viním USA a zbytek světa za vyprovokování tohoto zvěrstva a vraždění, vládu ČR nevyjímaje!

Svět může snadno a rychle ukončit tento konflikt, ale současná situace politikům mocností, spíše zbrojařům a bankám vyhovuje. Jejich děti na Ukrajině neumírají a jejich koncerny bohatnou. Pokud by měl Putin stát před tribunálem v Haagu, měl by před ním dříve stanout Obama, Biden, Porošenko, Zelensky a další.

Zastavte to šílené vraždění. Hned!

Ukrajina je historicky dávno rozdělena minimálně na tři části, na tři území, na obyvatele, kteří se vzájemně nenávidí a pohromadě byla držena diktaturou, oligarchy, armádou. Násilně, proti vůli lidu, stejně tak, jako Jugoslávie za Tita. Svět ale upírá lidem právo na sebeurčení, protože mají pod nohama nerostné bohatství a jejich země má strategickou polohu.

A pro naši vládu: přestaňte blekotat, že patříme na Západ, protože patříme do České republiky. Ani na Západ, ani na Východ! Nenechme si utahovat oprátku kolem krku. Prosím, nevolme hlupačky s tahákem, ani všehoschopné komunistické gumy, co chtějí házet atomovky. Jde nejen o nás, ale i o naše děti.

Přeji vám do dalších dní odvahu a sílu a Ukrajině mír.

Článek byl převzat z Profilu Michal Malý

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Za volantem od 17

Dobrý den, prý má být možné řídit již od 17,ale pod dohledem. Tím dohledem se myslí kdo? Musímát taková osoba řidičák? A když se ěco stane,ponese daná osoba odpovědnost nebo jak to bude? A od kdy tut možnost zavedete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

5:31 Pokorná Jermanová (ANO): Chaotické vedení Středočeského kraje pokračuje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k úsporám ve Středočeském kraji.