Mánek (ODS): ANO a jedeme dál...

19.12.2014 20:39 | Zprávy
autor: ODS

Firma ministra financí, státního úředníka, vyhrála zakázky na práce a prodej dřeva ze státního lesa. A to za více než jednu miliardu. Je to v pořádku?

Mánek (ODS): ANO a jedeme dál...
Foto: red
Popisek: Bývalý ředitel Správy NP a CHKO Šumava Jiří Mánek

Nepochybuji, že firma vyhrála transparentně na základě jasných kritérií. Ale přesto, je to v pořádku? MF DNES a Lidové noviny nám jistě řeknou, ANO, je to v pořádku.

A co kdyby jste to udělali vy? Jiní státní úředníci. Co kdyby vaše firma vyhrávala zakázku od státu, který vy řídíte, bylo by to také v pořádku? Co kdyby v nějakém městě vyhrála zakázku firma jeho starosty? To by byla mela!

Kdyby v době mého ředitelování NP Šumava vyhrála moje tetička v NP Šumava minitendr za 1000,- Kč na ožínání stromečků v lese, tak by o mě okamžitě napsala všechna média, eko-aktivisti by demonstrovali před Správou NP Šumava, přijel by BLESK, MF DNES,  LIDOVKY a všechny televize a rádia já bych se zpovídal z toho, co jsem to za grázla ve střetu zájmů...

Stačilo jenom, že si MF DNES udělala analýzu 100 zakázek a zjistila strašlivé zjištění, tři ty firmy byly někoho kdo je sám v ODS, nebo má známého v ODS.

Dokonce se strhlo peklo pekel, protože jedna z těch firem měla sídlo ve stejném kancelářském domě, jako nějaká firma v úpadku, která má sídlo na Panamě.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

11:05 Černochová (ODS): Munice pro Ukrajinu nebyl módní doplněk

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k symbolice oblečení vládních představitelů.