Mareček (ČSSD): K pramenům Prokopského potoka

02.06.2014 14:59

V pondělí 19. května bylo veřejnosti představeno revitalizované prameniště Prokopského potoka, které můžete najít pod ulicí Lýskova nad parkem Panská zahrada. Se zájemci o nový vzhled tohoto významného místa se zde sešli starosta David Vodrážka, jeho zástupce Aleš Mareček, architekt Václav Valtr, který patří k hlavním tvůrcům Centrálního parku i Panské zahrady, a další hosté.

Mareček (ČSSD): K pramenům Prokopského potoka
Foto: wikipedia.org
Popisek: Praha 13
reklama

Prokopský potok pramení uprostřed sídliště Stodůlky, protéká Centrálním parkem a postupně třemi retenčními nádržemi a v Prokopském údolí ústí do Dalejského potoka. Prameniště Prokopského potoka bylo výtvarně zpracováno v roce 1986 v rámci výstavby sídliště Stodůlky akademickým sochařem Pavlem Přikrylem a architektem Václavem Valtrem. Sochař Přikryl vytvořil v místě vyústění pramene pískovcovou plastiku symbolizující stěžeň lodi s lodním uzlem.

Protože prameniště bylo po letech zanedbané, zarostlé a zanesené zeminou, bylo rozhodnuto o jeho revitalizaci s cílem vrátit mu ráz lákavého odpočinkového místa. Hlavní část revitalizace proběhla v roce 2013. Původní zdi v okolí pramene byly opraveny, vznikly dva pískovcové záhony, keře byly prosvětleny a břehy osázeny nejrůznějšími vlhkomilnými keři, rákosy a trvalkami. Na místě bývalého altánu, který již nebylo účelné rekonstruovat, vzniklo nové místo k posezení se stromem uprostřed. Zajděte se k pramenům potoka někdy podívat!

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Grolich: Spolupráce neziskového sektoru a kraje na očkování může fungovat

10:01 Hejtman Grolich: Spolupráce neziskového sektoru a kraje na očkování může fungovat

Hustopečská neziskovka naočkovala už 200 imobilních seniorů