Článek byl převzat z Profilu Bc. Jana Marková - Jak dokonale sehrát roli dronového (užitečného) idiota. Kód Charlie díl 24
Když jsem minule psala o tom, jak se zřejmě ze zaslaných peněz přes firmu FPV Space posílaly ty peníze na leccos včetně výživného bývalým manželkám, rozohnil se Ondřej opět víc, než jeho legendární čertí postava. Bylo to podle něho nesmyslné a účelové a byla to jen součást politicky motivované kritiky. A ta částka taky nesouhlasí.
Tedy pokud by tu poslední větu řekl, měl by pravdu. Protože ty částky skutečně nesouhlasí a už s tím souhlasí i pražský městský soud, který k dosavadním závěrům kriminalistů uvedl, že „prověřování dále nasvědčuje tomu, že společnost FPV SPACE a osoby v jejím vedení se na prostředcích získaných od dárců fakticky obohacovaly“.
V rychlosti si zrekapitulujeme a upřesníme, jak to celé vzniklo. V prosinci 2023 se hoši, co spolu mluví, domluvili a založili sbírku na drony pro Ukrajinu a vybrali na to od lidí 260 milionů korun. Nejdůležitějším aktérem pro tuto chvíli pro nás bude podnikatel Jan Veverka, podplukovník v záloze a finančník celé Skupiny D. Ano ten, v jehož domě bydlí čestný předseda spolku Karel Řehka alias Charlie One.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku




