Marková (KDU-ČSL): Dačice se zapojují do preventivního protidrogového programu REVOLUTION TRAIN

08.02.2021 10:01

Dne 27. ledna schválila dačická městská rada smlouvu o spolupráci Města Dačice a nadačního fondu NOVÉ ČESKO. Program primární protidrogové prevence v rámci projektu REVOLUTION TRAIN trvá 90 minut. Komentářem ho doprovází vyškolený lektor, který zároveň dopovídá na dotazy účastníků. Program je určen pro děti a mládež ve věku 12 – 17 let.

Marková (KDU-ČSL): Dačice se zapojují do preventivního protidrogového programu REVOLUTION TRAIN
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo KDU-ČSL
reklama

Vlak je vybaven technologiemi, jejichž působením je možné zapojit návštěvníky vlaku do příběhu, ve kterém sledují příčiny, vývoj a důsledky závislostí. REVOLUTION TRAIN spatřuje inovativnost v tom, že mladí lidé mají možnost zblízka poznat rizika spojená s užíváním návykových látek, a to takřka reálně, ale v bezpečném prostředí.

Anketa

Koho z těchto kandidátů byste volili za prezidenta republiky?

hlasovalo: 13092 lidí

„V protidrogovém vlaku sledují a intenzivně se zapojují do příběhu vrstevníků, kteří se stali závislými na různých drogách. Návštěvníci vlaku se hned několikrát musí sami rozhodnout, jak by se zachovali v některých krizových momentech. Ve vlaku jsou zkopírovaná místa, jako například autonehoda, drogové doupě, vězení či výslechová místnost. To vše je součástí unikátního smysluplného celku. Díky tomu mladí lidé odcházejí s vědomím, že návykové látky jim mohou nevratně poničit život a že jenom oni sami nesou za svůj život odpovědnost“ popsala projekt místostarostka Kateřina Marková.

„Protidrogový vlak je jen úvodem do drogové problematiky a navazuje na něj další program ve školách dva krát čtyřicet pět minut v každé třídě, která byla na prohlídce vlaku. Do projektu je zapojena i Policie ČR. Finanční podporu již přislíbilo i několik dačických firem, za což jsme velice rádi“ doplnila Marková.

Přesný termín příjezdu Protidrogového vlaku není ještě určen, předpoklad je konec června letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Seďa (ČSSD): S poctivostí nejdál dojdeš

20:33 Seďa (ČSSD): S poctivostí nejdál dojdeš

Dnešním problémem je, že poctivost často schází nejen v běžném životě, ale i v tom politickém. Pokud…