Marušiak (TOP 09): Kubek s odboráři by si rádi zatančili kozáčka na levicové veselce

16.10.2013 14:38 | Zprávy
autor: TOP 09

Je až s podivem, do jakého stavu levicového patolízalství dovedl Českou lékařskou komoru její předseda Kubek. Rovnostářský pohled na zdravotní služby, vydírání hrozbou kolapsu nemocnic, strašení občanů si nezadá s účelovou komunistickou retorikou.

Marušiak (TOP 09): Kubek s odboráři by si rádi zatančili kozáčka na levicové veselce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Šéf České lékařské komory Milan Kubek

V České republice se ani po téměř 25 letech po revoluci řadě našich občanů nevede dobře. Průměrného platu jich celá řada nedosahuje, nejsou-li přímo v kategorii nezaměstnaných. Tuto neradostnou realitu nemůže nikterak změnit fakt, že lékařům se z úhlu pohledu výše povězeného rozhodně špatně nevede.

Dosáhli stavu, po kterém volali dříve, tzn. že jejich průměrný plat dosáhl trojnásobku průměrného platu v zemi. Mají i některé jiné "benefity" - výlety do exotických krajin placené firmami obchodujícími ve zdravotnictví, finanční odměny za propagaci a odběr jistých produktů, či různé doplňky jako dary spřátelených firem. A ano, lékaři mají i řadu rizikových situací - velikou zodpovědnost, noční služby, řadu přesčasových náročných hodin. V této realitě se posadí na tiskovou konferenci cca 10 zdatných odborářů, a tváří se velmi vážně. Snaží se totiž národ přesvědčit, že 30% špitálů zkolabuje / a lidé budou umírat na ulici, chtělo by se dodat ! /. Nerespektují holou realitu, že zdravotnictví již není v každém kraji stejné / díky Bohu /, že záleží na schopnosti managementu, jak si dovede poradit s řízením nemocnice v mantinelech, které mu určují politici jak na centrální, tak komunální úrovni. Plakat společně s odbory nad tím, že situace je neudržitelná a natahovat ruku "státe přidej" je osvědčený postup slabého managementu, který v průběhu roku mnoho pro svou nemocnici neudělal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.