Mašek (ANO): Tahle vláda je fakt zadarmo drahá

27.05.2023 14:04 | Ze sítí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k projektu náhrady rodných čísel směrovými identifikátory

Mašek (ANO): Tahle vláda je fakt zadarmo drahá
Foto: anobudelip.cz
Popisek: Jiří Mašek (ANO)

Stát má v plánu zrušit rodná čísla. O tuto bitvu za desítky miliard korun neprojevuje přitom téměř nikdo zájem, ani občané ani firmy. Není to potřeba a nikdo to nechce! Vše připravuje kabinet vicepremiéra pro digitalizaci Ivana Bartoše. Piráti v akci, po nich potopa! Hlavně že jsou s Fialou na stejné vlně.

Od roku 2025 by se rodná čísla (RČ) měla stát minulostí. Namísto nich by měly být zavedeny tzv. bezvýznamové směrové identifikátory (BSI). Porovnání:

  • Rodné číslo - 940228/3946
  • BSI - 6cf37cfe-1386-459a-99e6beefff7a1527

Takže jinak, vážená vládo:

  • Chci si ponechat svoje RČ.
  • Fakt mi nevadí že z něj jde odvodit, zda jsem muž nebo žena.
  • Fakt mi nevadí že z něj jde odvodit, můj věk.

Anketa

Jste spokojeni se způsobem, jakým Petr Pavel vykonává úřad prezidenta? (Ptáme se od 23.5.2023)

3%
95%
hlasovalo: 33531 lidí

Přátelé, pokud s tím má někdo problém, nechť to řeší individuálně na úřadech. Jsem zvědavý, kolik "potížistů" se najde. Tečka! Nechápu, co to je za dobu, kdy se musí většina přizpůsobit menšině, a ještě za to společně budeme platit desítky miliard. V době, kdy státní rozpočet je v těžkém minusu a vláda zatěžuje občany a firmy vyšším zdaněním. Navrhuji umožnit změnu těm, kteří mají problém s RČ, ale na jejich vlastní náklady. Hotovo.

Je to naprostý nesmysl, který v naší zemi způsobí neuvěřitelný chaos. Rodná čísla dlouhodobě a spolehlivě fungují. O tom jsem bytostně přesvědčen. Už teď vidím úřady, jak tenhle přechod bezproblémově zvládnou, a úředníky, jak tam ťukají ty kódy BSI. Jako by toho nebylo už teď dost. Funkční systém, který je prověřen mnoha lety používání, se nahradí něčím, co vlastně tak nutně nepotřebujeme, a hlavně to nikdo krom pirátů ani nechce!

Polovina národa si doteď láme hlavu s číslicí za lomítkem, čtyřmístné piny od platebních karet si někdo zapisuje na papírky a teď všem dáte nekonečný, nezapamatovatelný a nelogický BSI kód. Jak to asi dopadne že. A na tuhle změnu snad v současnosti finance máme? Voni jsou fakt hlava, pane Bartoš. Na to jste přišel sám, nebo expertní tým Pirátů? Tahle vvládaje fakt zadarmo drahá.

reklama

autor: PV

změny ve smlouvách

Dobrý den, nechápu, jak piráti mohou podpořit pro nás tak nevýhodné změny zakládajících smluv EU. Nebo myslíte, že jsou pro nás výhodné? A kdyby byly změny schváleny, neměli bysme jako občané mít pak možnost rozhodnout, zda chceme v EU nadále zůstávat? Myslíte, že změny projdou?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mračková Vildumetzová (ANO): Velmi mi vadí, že se vláda nepokusila získat nějaké finanční prostředky z Evropské unie

14:07 Mračková Vildumetzová (ANO): Velmi mi vadí, že se vláda nepokusila získat nějaké finanční prostředky z Evropské unie

Projev na 82. schůzi Poslanecké sněmovny 1. prosince 2023 k opatřením, souvisejícím s ozbrojeným kon…