Matějka (SNČR): Hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 jsou lidé v této zemi

04.01.2019 10:23

Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 nejsou vláda a ministři. Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu jsou zaměstnanci, podnikatelé a soukromoprávní firmy v této zemi. Nebýt jich, neměla by se vláda vůbec čím chlubit.

Matějka (SNČR): Hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 jsou lidé v této zemi
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR

Česká republika hospodařila v roce 2018 s přebytkovým rozpočtem ve výši téměř tří miliard korun. Andrej Babiš se chválí a parlamentní opozice kritizuje, že špatně plánoval, a že za přebytkový rozpočet mohou vnější vlivy. Úplně ale zapadla ta nejpodstatnější informace. Ten přebytkový rozpočet nevznikl úsporami. Vznikl na vašich zádech.

Výsledek byl způsoben dvěma základními faktory. Stát vybral více peněz na daních a sociálním pojištění zaměstnanců a přijal více peněz z Evropské unie než plánoval.

Jinými slovy stát obral zaměstnance v této zemi, kteří odevzdávají na všech daních, odvodech a poplatcích až šest tisíc z deseti každý měsíc, o další peníze. A zároveň skrze fondy EU obral občany ještě jednou. Tentokrát nejen ty české, ale i z dalších států EU.

František Matějka

  • SNČR
  • předseda Strany nezávislosti České republiky
  • mimo zastupitelskou funkci


Parlamentní opozice tyto základní důvody nekritizuje, protože ve skutečnosti nechce nižší daně a bojí se vystupovat proti EU, neboť by mohla v případě převzetí moci přijít o dotace na uplácení voličů. A v tom jsou si všechny dosavadní parlamentní strany rovny.

Je chybou, že přebytkový rozpočet nevznikl úsporami na straně veřejných financí. Skutečnými hrdiny nejsou vláda a ministři. Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu jsou zaměstnanci, podnikatelé a soukromoprávní firmy v této zemi. Nebýt jich, neměla by se vláda vůbec čím chlubit.

Problém je v tom, že vládní útraty jsou příliš vysoké. Věřím, že to jednou společně s vámi změníme, protože každý z vás ví podstatně líp než jakákoliv vláda, jak efektivně využít svoje vydělané peníze.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Zoombie kvóty na žadatele o azyl znovu vylézají

4:33 Vích (SPD): Zoombie kvóty na žadatele o azyl znovu vylézají

Další důkaz, jak současná Evropská unie nefunguje, když má řešit něco opravdu důležitého, je v oblas…