Matějka (SNČR): Hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 jsou lidé v této zemi

04.01.2019 10:23

Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 nejsou vláda a ministři. Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu jsou zaměstnanci, podnikatelé a soukromoprávní firmy v této zemi. Nebýt jich, neměla by se vláda vůbec čím chlubit.

Matějka (SNČR): Hrdiny přebytkového rozpočtu 2018 jsou lidé v této zemi
Foto: archiv F. Matějka
Popisek: František Matějka, předseda Strany nezávislosti ČR
reklama

Česká republika hospodařila v roce 2018 s přebytkovým rozpočtem ve výši téměř tří miliard korun. Andrej Babiš se chválí a parlamentní opozice kritizuje, že špatně plánoval, a že za přebytkový rozpočet mohou vnější vlivy. Úplně ale zapadla ta nejpodstatnější informace. Ten přebytkový rozpočet nevznikl úsporami. Vznikl na vašich zádech.

Výsledek byl způsoben dvěma základními faktory. Stát vybral více peněz na daních a sociálním pojištění zaměstnanců a přijal více peněz z Evropské unie než plánoval.

Jinými slovy stát obral zaměstnance v této zemi, kteří odevzdávají na všech daních, odvodech a poplatcích až šest tisíc z deseti každý měsíc, o další peníze. A zároveň skrze fondy EU obral občany ještě jednou. Tentokrát nejen ty české, ale i z dalších států EU.

František Matějka

  • BPP
  • předseda spolku a ředitel Národního střeleckého centra
  • mimo zastupitelskou funkci


Parlamentní opozice tyto základní důvody nekritizuje, protože ve skutečnosti nechce nižší daně a bojí se vystupovat proti EU, neboť by mohla v případě převzetí moci přijít o dotace na uplácení voličů. A v tom jsou si všechny dosavadní parlamentní strany rovny.

Je chybou, že přebytkový rozpočet nevznikl úsporami na straně veřejných financí. Skutečnými hrdiny nejsou vláda a ministři. Skutečnými hrdiny přebytkového rozpočtu jsou zaměstnanci, podnikatelé a soukromoprávní firmy v této zemi. Nebýt jich, neměla by se vláda vůbec čím chlubit.

Problém je v tom, že vládní útraty jsou příliš vysoké. Věřím, že to jednou společně s vámi změníme, protože každý z vás ví podstatně líp než jakákoliv vláda, jak efektivně využít svoje vydělané peníze.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

22:31 Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

Komentář na facebookovém profilu k epidemiologické situaci