Med (ODS): Za dvacet let bylo v Pelhřimově vysazeno tisíc stromů

23.10.2021 19:37

Dvacetiletá tradice sázení stromků pro malé občánky umožnila výsadbu tisícovky stromků

Med (ODS): Za dvacet let bylo v Pelhřimově vysazeno tisíc stromů
Foto: ODS
Popisek: ODS

V části průmyslové zóny v ulici Kouřimského byl ve středu 20. října založen nový borovicový háj, který patří malým občánkům města Pelhřimov. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 45699 lidí
Borovice lesní a javory tu totiž právě v tento den zasadili svým potomkům rodiče dětí, narozených v uplynulém roce. Stalo se tak během oslavy Dne stromů a dřeva, která má v Pelhřimově již dvacetiletou tradici. Letos bylo do této akce přihlášeno padesát čtyři dětí – dvacet sedm dívek a dvacet dva chlapců.

V úvodu přivítal rodiče, děti a jejich rodinné příslušníky, kterých se v krásném, téměř letním počasí sešel opravdu velký počet, starosta města Ladislav Med. „Za těch dvacet let bylo v Pelhřimově vysazeno tisíc stromů. Tato akce je velice důležitá pro životní prostředí a zároveň je to krásný zážitek na celý život pro nás všechny. Myslím si, že to bude mít zajisté pozitivní vliv i na výchovu dětí k laskavému vnímání přírody. Přeji vám ať se daří nejen vaší ratolesti, ale i stromečku, který jste si zde mohli vysadit,“ řekl mimo jiné starosta.

Pak už se rodiče společně se svými dětmi pustili do samotného sázení připravených stromků. Přitom obdrželi od starosty Ladislava Meda a místostarostů Josefa Kocha a Zdeňka Jaroše pamětní listy, cedulku na stromek se jménem svého dítěte a malé dárky. Vše probíhalo v příjemné atmosféře a s úsměvy na tvářích. Sázení stromků si nadmíru užívali dospělí i děti a také vedení města, jelikož si spolu zasadili jeden strom.

Sázení stromků pro nové občánky tradičně organizuje Město Pelhřimov a odbor životního prostředí městského úřadu, náklady na výsadbu i zakoupení stromů hradí Město Pelhřimov. Poděkování patří Zdravému městu Pelhřimov, Technickým službám města Pelhřimova za přípravu výsadby a také SPŠ a SOU Pelhřimov, která zhotovila pro účastníky sázení cedulky na stromek se jmény dětí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

22:24 Pekarová Adamová (TOP 09): Rodičům malých dětí nesmíme bránit v práci

Komentář na facebookovém profilu k rozšíření možnosti čerpání rodičovského příspěvku