Michálek (Piráti): Primátorka Krnáčová zjevně nechápe, že centrum není pouze pro bohaté turisty

01.11.2017 16:34

Pražští Piráti odmítají extremistickou protialkoholní vyhlášku

Michálek (Piráti): Primátorka Krnáčová zjevně nechápe, že centrum není pouze pro bohaté turisty
Foto: Pirátská strana
Popisek: Jakub Michálek
reklama

Pražští zastupitelé za Piráty s nesouhlasí se zákazem alkoholu v centru Prahy. Opravdu nechceme, aby při známé horlivosti městské policie začal hon na lidi s plechovkou nebo lahví od piva.

„Nápad na plošný zákaz alkoholu na veřejnosti v celém centru Prahy je nesmysl, který nikdy neměl opustit zdi Magistrátu. Primátorka Krnáčová zjevně nechápe, že centrum města tu není pouze pro bohaté turisty, kteří utrácejí v místních restauracích a barech, ale i pro občany, kteří si jdou občas po práci sednout do parku nebo na Náplavku s přáteli. Zákaz vůbec nevyřeší hluk ve večerních hodinách, protože ten vytvářejí lidé, kteří se opili v hospodě, ne na ulici,“ říká pražský zastupitel za Piráty Jakub Michálek a pokračuje: „Zákaz otevřených plechovek piva a zavedení další prohibice po celé Praze, to už je opravdu vrchol. Pražané jsou svobodní lidé a nechci, aby nás někdo pokutoval za to, když si dáme lahváč na Náplavce nebo v parku. V zastupitelstvu tento návrh Piráti rozhodně nepodpoří, naopak navrhnou rozumnou redukci míst, aby si Pražani opět mohli udělat třeba piknik na Petříně. Hluk ve večerních hodinách by měl Magistrát logicky řešit tak, že zdokumentuje problémové hospody a pokud hospodští hosty neumravní, navrhne Magistrát omezení jejich otvíracích hodin.“

Nápad na zákaz alkoholu v centru města Magistrát se zastupiteli zatím ani nekonzultoval. Konečné slovo bude mít celopražské zastupitelstvo, protože městská část Praha 1 ani Magistrát vůbec nemají kompetenci vyhlášky vydávat. „Doufám, že v zastupitelstvu převládne rozum a novela neprojde,“ doplňuje Adam Zábranský, nový předseda klubu Pirátů v Zastupitelstvu hl. m. Prahy.

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek

  • Piráti
  • Pusťte nás na ně, porveme se za vás!
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti zastavili změnu územního plánu, která by umožnila stavět na místě sportoviště

5:35 Piráti zastavili změnu územního plánu, která by umožnila stavět na místě sportoviště

Piráti na pražském Magistrátu zastavili na zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy, které se ko…